Uit de practijk. [Jan. 1914. persoonlijk een rechtstreeksche aanvraag, vergezeld van het geldswaardig bedrag, bij de betrokken Afd. van het D. v. O. in te dienen. Dit slnit uiteraard de onderhandsche aanvraag bij een mil. sociëteit in een ander garnizoen niet uit, wanneer voor een officier b. v. op de buitenbezittingen de afdoening van de aanvraag bij het D. v. O. te lang zou duren. Hoewel in het bovenstaande meer in het bijzonder is ge dacht aan reglementen, dienstvoorschriften enz., welke én voor officieren én voor het kader noodig zijn, ligt het voor de hand, om- voor de reglementen enz., welke in de mili taire Sociëteiten „alleen voor officieren" verkrijgbaar zijn gesteld en welke de officieren bepaald in hun functie noodig hebben, bij de invoering van een nieuw exemplaar, denzelfden weg te bewandelen, daar de officieren aldus op de zekerste en vlugste manier in het bezit daarvan zullen geraken en het niet meer zal voorkomen, dat „vergeten" wordt zich een zoodanig reglement enz. aan te schaffen. Niet onvermeld mag worden gelaten, dat de bovenbedoelde regeling niet nieuw is, daar iets dergelijks reeds ten opzichte van de verstrekking van wijzigingsbladen bestaat. Waar nl. in de A. O. 1904 No 102, hoofdstuk I, sub 2°, is voorgeschreven, dat ten opzichte van de aanvraag van wijzigingsbladen voor het kader wordt gehandeld, zooals ten aanzien van de aanvraag van reglementen enz. is bepaald, vinden wij daarbij tevens opgenomen, dat niet rechthebben den een exempiaar van een wijzigingsblad kunnen ontvangen bij of door tusschenkomst van hun korpscommandant, waaruit de gevolgtrekking moet worden gemaakt, dat de korpscommandant derhalve bij zijn aanvraag ook rekening moet houden met de voor de officieren benoodigde exemplaren. Intusschen blijft het wellicht gewenscht dat laatste bepaal delijk in de A. O. te stipuleeren. Met betrekking tot de verkrijgbaarstelling van reglementen enz. in de mil. Sociëteiten verdient nog een ander punt de aandacht. In het bovenstaande zagen wij reeds, dat met enkele uitzonderingen de officieren als regel de algemeene 51

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 51