Jan. 1914.] Uit de practijk. reglementen, voorschriften enz. en die van hun eigen wapen in de militaire sociëteiten van hun garnizoen kunnen verkrijgen. Ten behoeve van tactische en technische studiën zal een officier van een bepaald wapen ook meermalen reglementen, dienstvoorschriften enz. van andere wapens wenschen te koopen, welke wel is waar in mil. sociëteiten verkrijgbaar zijn gesteld, doch alleen in die plaatsen, waar die andere wapens zijn gelegerd. Ligt_ derhalve de betrokken officier met die wapens niet in hetzelfde garnizoen, dan kan hij de verlangde reglementen in zijn garnizoen niet bekomen en zal hij een onderhandsche aanvraag moeten doen bij een mil. sociëteit in een ander garnizoen. De artillerie-reglementen, voorschriften enz., welke verkrijg baar zijn in de mil. sociëteiten der plaatsen, waar bereden (vesting) artillerie in garnizoen ligt, zijn tevens verkrijgbaar bij het hoofdbureau der artillerie. Ter wille van de unifor miteit en ter voorkoming van teleurstelling (oponthoud) bij onderhandsche aanviagen bij mil. sociëteiten in andere gar nizoenen, ware het gewenscht om ook de infanterie- en ca valerieregimenten enz. bij de betrokken hoofdbureaus ver krijgbaar te stellen. Het meergenoemd overzicht zou alsdan in dien geest moeten worden gewijzigd, terwijl in de A. O. 1904 No. 102 de bepaling ware op te nemen, dat belangheb benden de reglementen, voorschriften enz., welke in andere mil. sociëteiten dan die van hun garnizoen verkrijgbaar zijn gesteld, ten allen tijde op rechtstreeksche aanvraag tegen contante betaling bij de betrokken Afd. van het D. v. O. (hoofdbureau) kunnen ontvangen. Ton aanzien van de uitsluitend bij de hoofdbureaux (Afd. van het D. v. O.) verkrijgbaar gestelde reglementen en andere boekwerken zij aangeteekend, dat het aanbeveling verdient om bij de invoering van zoodanig nieuw reglement enz., dat bepaalde officieren in bun bezit moeten hebben, door hun Korps (det.) commandant een verzamelaanvraag voor alle offi cieren van het korps (det.) te doen indienen. In alle overige gevallen zou de belanghebbende het betrok- 52

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 52