Uit de practijk. [•Jan. 1914. ken reglement zelf tegen contante betaling rechtstreeks moe ten aanvragen, zooals trouwens reeds is voorgeschreven. Mocht echter bij de invoering van een nieuw reglement enz., dat de officieren van een bepaald korps niet in hun bezit moeten hebben, een der officieren het verlangen te kennen geven dat reglement aan te vragen, dan zou de korpscommandant kunnen laten nagaan of nog andere officieren voor ontvangst van een exemplaar in aanmerking wenschen te komen en zoo ja, alsdan eveneens een verzamelaanvraag met het kostende kunnen indienen. Den betrokken Afd. van het D. v. O. zal door het in dienen van deze verzamelaanvragen werk worden uitge spaard. Een overeenkomstige gedragslijn ware te volgen ten opzichte van de reglementen, voorschriften enz., welke uitsluitend bij het Gewestelijk kleedingmagazijn en het Depót van leermid delen te Batavia verkrijgbaar zijn gesteld. Met betrekking tot de bij het Gewestelijk kleedingmagazijn te Batavia verkrijgbaar gestelde voorschriften, instructieën modellen, tarieven, overzichten enz. valt nog het volgende te vermelden. Ten einde dergelijke boekwerken te ontvangen roepen de belanghebbenden ingevolge de A. O. 1904 No. 102 de tusschenkomst in van de administratieve autoriteit, bij wie zij in betaling zijn. Deze maakt een aanvraag in tweevoud op volgens een vastgesteld model, welke aanvraag wordt in gediend aan den Gewestelijk en Intendant in de le Militaire Afdeeling op Java, die voor de verstrekking aan de boven genoemde administratieve autoriteit het noodige verricht. Dit is natuurlijk een vrij tijdroovende weg om een of ander voorschrift of anderszins te verkrijgen, vooral als men bedenkt, dat de beheerder van het Gew. kleedingmagazijn eerst na opdracht van den bovengenoemden gewestelijken intendant (fiat-verstrekking op de aanvraag) het betrokken voorschrift enz. aan den kwartiermeester kan zenden, die het ten slotte aan belanghebbende uitreikt. Het wil ons voorkomen, dat het in het belang van de zaak 53

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 53