Uit de practijk. [-Jan. 1914. malige regeling bestaan, dan zon het derhalve aanbeveling verdienen deze weder in eere te herstellen. Wel is waar ont vangen de officieren de A. O. thans nog slechts op aanvraag, zoodat niet alle officieren aldus de tarieven en overzichten zullen ontvangen, doch als regel mag men aannemen, dat een officier, die geen A. O. wenscht te ontvangen, ook niet veel voor de ontvangst van tarieven en overzichten zal voelen terwijl een officier, die de A. O. wèl ontvangt, als norm ook de ontvangst van tarieven en overzichten, en dan op de gemakkelijkste manier, ten zeerste op prijs zal stellen. Een geringe prijsverhooging van de A. O. zal voor laatstbedoelde officiereu geen beletsel zijn, daar zij anders toch de gewensch- te exemplaren tegen den vastgestelden prijs zouden willen ontvangen. Of verder de archieven en bureaux de tarieven en overzichten met de A. O. of rechtstreeks van het Gewestelijke kleedingmagazijn te Batavia ontvangen, legt bij deze zaak geen gewicht in de -schaal. Het bovenstaande levert tevens een geschikte aanleiding om de aandacht te vestigen op de omstandigheid, dat de wijzi gingen in de administratie reglementen, de bijbehoorende mo dellen, benevens in de tarieven en overzichten of m. a. w.in de bij het Gewestelijk kleedingmagazijn te Batavia verkrijgbaar gestelde reglementen enz. steeds in het lichaam der A. O. en in de bladzijden: „Kan ter bijwerking worden uitgeknipt" zijn opgenomen en niet in afzonderlijke wijzigingsbladen, zooals meestentijds ten aanzien van de andere reglementen, voor schriften enz. geschiedt. Het nadeel hiervan is, dat b.v. een uit Holland teruggekeerd officier of onderofficier, die zich voor een nieuw te aanvaarden betrekking van een of meer van de hierbedoelde instructiën enz. moet voorzien, zeer moeilijk de hand op bijgewerkte exemplaren kan leggen. De boekwerken worden toch door het Gewestelijk 55 1) Heeft een dergelijk officier de tarieven en overzichten bepaald noodig, dan staat de in de A. O. 1904 No 102 aangegeven weg nog voor hem open.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 55