Jan. 1914.] Uit de peactijk. kleedingmagazijn te Batavia zonder wijzigingsbladen verstrekt, terwijl de A. O., welke wijzigingen inhouden, dikwijls niette verkrijgen zijn en het bovendien moeilijk van een officier kan worden gevergd, dat hij zich tot bijwerking van eenige voor schriften enz. één, of meer bundels A. O. a f 2,50 per bundel zal aanschaffen. Alle andere reglementen, voorschriften enz. worden als regel met alle sedert verschenen wijzigingsbladen tegen betaling verstrekt. Terloops zij hierbij opgemerkt, dat een enkele maal ook een wijziging van deze reglementen enz. in het lichaam derA. O. werd opgenomen; dit moet uiteraard steeds worden vermeden, daar de bij een reglement enz. verstrekte wijzigings bladen alsdan niet alle wijzigingen inhouden, hetgeen dooi den kooper in een bepaald geval moeilijk te controleeren is. Intusschen blijft het gewenscht ook de bij het genoemd kleedingmagazijn verkrijgbaar gestelde reglementen enz. altijd met de noodige wijzigingsbladen te verstrekken, hetgeen te bereiken is door de wijzigingen uit de bladzijden: „Kan ter bijwerking worden uitgeknipt" over te brengen naar een los, bij de A. O. gevoegd wijzigingsblad. Wordt de oplaag van die wijzigingsbladen dan zooveel grooter genomen dan de op laag der A. O., dat ook c.q. bij elk in het voornoemd kleeding magazijn aanwezig exemplaar een wijzigingsblad kan worden verstrekt, dan is daarmede een bestaand euvel weggenomen. Naar aanleiding van, deze verstrekking van wijzigingsbladen bij de A. O. mag niet onvermeld blijven, dat vroeger de wijzigingsbladen op de andere reglementen enz. ook meestal los bij de A. O. werden verstrekt. Ook dit was voor hen, die de A. O. ontvingen, de minst tijdroovende en zekerste wijze van verstrekking, waarom ook deze manier zoomogelijk weder in eere ware te herstellen. Met de officiers, die alsdan met de A. O. reeds een wijzigingsblad ontvingen, zal de Korps (det.) commandant uiteraard bij zijn aanvraag ten behoeve van de overige officieren en het kader rekening dienen te houden. Van deze gelegenheid wordt tevens gebruik gemaakt om 56

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 56