Uit de practijk. [Jan. 1914. erop te wijzen, dat de chabar angin soms van de invoering van een nieuw reglement, voorschrift enz. of van de uitgifte van een wijzigingsblad gewaagt, min of meer geruimen tijd, voordat de A. O., houdende de invoering, verkrijgbaarstelling en prijsbepaling (c.q. de uitgifte) verschijnt. De reglementen, wijzigingsbladen enz. liggen in zoodanig geval reeds eenigen tijd in voorraad bij de betrokken afdeeling van het D. Y. O. of inrichting, voordat de korpscommandant of de belang hebbende ze kan aanvragen. Dit is natuurlijk minder gewenscht; een nieuw reglement of wijzigingsblad moet den troep zoo spoedig mogelijk bereiken. Het is ons niet bekend, of hieraan tegemoet kan worden gekomen door het treffen van maatregelen in dier voege, dat het noodige tot het doen verschijnen van de A. O. onmid dellijk worde verricht, nadat het reglement door den Leger commandant is goedgekeurd of daarvan door den Legercom mandant is kennis genomen. (Zie de noot bij de 1 en 2 van de A. O. 1878. Ho 73.) Is dit niet mogelijk, vooral met het oog op de omstandigheid, dat niet voor elk reglement of wijzigingsblad een afzonderlijke A. O. kan worden uitgevaardigd, dan zou het wellicht ge wenscht zijn om althans van het binnenkort verschijnen van een belangrijk reglement, voorschrift, wijzigingsblad, enz. door de betrokken Afd. van het D. v. O. aan alle korps en detachements commandanten per circulaire kennis te doen geven, in welke circulaire tevens, voor zoover het geen wijzigingsblad betreft, de prijs en de wijze van verstrekking zouden moeten worden medegedeeld. De gegevens voor zoodanige circulaire zullen n.l. alsdan reeds voorhanden zijn, door ingevolge de evengenoemde noot bij het doen van het verzoek om goedkeuring door den Le gercommandant (c.q. bij het ter kennisneming zenden) tevens moeten worden bekend gesteld het benoodigd aantal gedrukte exemplaren (houdt verband met de wijze van verstrekking) en de prijs, tegen welken het reglement enz. verkrijgbaar zal worden gesteld. 57

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 57