Jan. 1914.] Uit de practitk. Gaat de bovenvermelde circulaire tijdig uit, dan kunnen de aanvragen van korpscommandanten en overige belang hebbenden ongeveer tegelijkertijd met de van den drukker ko mende exemplaren bij de betrokken Afd. van het D. v. O. zijn ontvangen en de verstrekking derhalve onmiddellijk een aan vang nemen. Wordt dit beginsel aanvaard, dan zou kunnen worden af gezien van het bovenvermeld denkbeeld om bij de A.O. de wijzigingsbladen van alle reglementen en voorschriften te verstrekken. De belangrijke wijzigingsbladen zullen alsdan toch eerder aankomen dan met de betrokken A. O., terwijl het geen bezwaar mag heeten om op de minder belangrijke iets langer te moeten wachten. Ten slotte nog iets over de verstrekking van A. O. Inge volge de A.O. 1878 No 73 kuxnen de officieren enz. de A. O. tegen betaling ontvangen, met dien verstande dat zij zich voor een geheelen jaargang moeten verbinden. Bij vertrek met verlof naar Europa of afvoering uit de sterkte van het Indisch Leger houdt de verstrekking op, bij terugkeer of weder opneming in de sterkte kunnen de mtus- schen verschenen exemplaren van den slechts gedeeltelijk aan hen verstrekten jaargang door den betrokken korpscom mandant rechtstreeks worden aangevraagd aan de betrokken Afd. van het D. v. O., waarna de verstrekking, zoolang de voorraad strekt, gratis plaats vindt. De A. O. over verschenen jaargangen kunnen op aanvraag tegen betaling van het kostende bij den „administrateur van het depot van boeken en andere leermiddelen voor het inlandsch onderwijs" te Batavia worden ontvangen. („Zoolang de voorraad strekt" zal waarschijnlijk bij gedacht moeten worden). Naar aanleiding van een en ander valt mede te deelen, dat vroeger alle officieren de A. O moesten ontvangen. Voor deze regeling was zeer veel te zeggen. Wel is waar zijn niet alle in de A. O. opgenomen bepalingen, voorschriften enz. voor elk officier van belang, doch hij vindt daarin toch veel van 58

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 58