Uit de practijk. [Jan. 1914. zijn gading, waarvan de wetenschap bovendien Diet kan wor den gemist. Als voorbeelden citeeren wij uit de laatste jaar gangen de A. O. handelende over de velduitrusting, over de onderscheidingsteekenen voor langdurigen ti ouwen dienst (theorie-houden), over de regeling, bevordering, ontslag en voor activiteit, over de raden van onderzoek en appèl, over de beoordeelingslijsten, over de titulaire rangen voor het ka der, over de velakleeding, over ziektenboekjes, over de hy giëne der voeten (sokken, schoeisel) enz. enz. Hierin wordt o.i. reeds een voldoend motief gevonden om de ontvangst van de A. O. voor de officieren verplichtend te stellen. De practijk leert bovendien, dat vooral de jongere officieren de waarde van de A. O. niet juist inzien en er slechts al te licht toe overgaan geen A. O. te ontvangen, tengevolge waar van zij zeer tot schade van den dienst en tot last van hun C. Ct. met vele bepalingen onbekend blijven. Wordt de ontvangst van de A. O. verplichtend gesteld, dan dwingt men de oner varen makkers reeds half om ze in te zien. Het genoemd eu vel zal dan zekerlijk geheel, althans grootendeels verdwijnen, daar het wel geen tegenspraak zal ontmoeten, dat de C. Ct, als dan kan eischen, dat zijne onderhebbende officieren van het bepaalde in de hun verstrekte A. O. op de hoogte zijn. Een ander punt, dat in dit verband nog bespreking ver dient, is, dat de oplaag van de A. O. zoo groot moet zijn, dat uit Europa terugkeerende en andere weder in de sterkte opgenomen officieren steeds de nog niet door hen ontvangen A. O. kunnen bekomen, om hunne bundels daarmede te kun nen wijzigen en aanvullen c. q. om op de hoogte te komen van de in den laatsten tijd bij A. O. uitgevaardigde bepalingen, enz. Een eigenaardigheid van de tegenwoordige regeling is toch, dat zoodanige officieren niet de zekerheid hebben, dat zij de intusschen verschenen nummers van den jaargang, waarvoor zij zich moesten verbinden, zullen ontvangen. Waar men aan den eenen kant den officier de verplichting 59

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 59