Jan. 1914.] Uit de practijk. oplegt, zich voor een geheelen jaargang te verbinden, mag toch aan den anderen kant zeker tot eisch worden gesteld, dat hij dien jaargang ook ontvangt. Dat hem bij zijn vertrek voor de ontvangen nummers van den jaargang, waarvoor hij zich heeft verbonden, slechts f 1.- in rekening wordt gebracht (zie A. O. 1878 No 73. 16) en hem na terugkomst de intusschen verschenen nummers van dien jaargang, zoo zij nog aanwezig zijD, gratis worden verstrekt, is eene magere compensatie voor dengene, die den betrokken jaargang gaarne in zijn geheel wenscht te bezitten. Een gevolg van de bepaling der gratis verstrekking, zoolang de voorraad strekt, is, dat evenmin zekerheid bestaat, dat de verschenen jaargangen (waarvoor men zich dus niet had verbonden) steeds kunnen worden verkregen door officieren, die 1 V2 jaar of langer afwezig zijn geweest. Ten slotte dient nog vermeld te worden, dat ten behoeve van de hierbedoelde officieren, die na hun terugkomst het verlangen te kennen geven de A. O. weder te ontvangen, suppletoire opgaven tot ontvangst kunnen worden ingediend. Uit de betrokken 17 blijkt niet, of alsdan alle orders van den loopenden jaargang worden verstrekt. Alles bij elkaar genomen, zijn de bepalingen ten aanzien van de hierbedoelde officieren voor verbetering vatbaar. Een met zorg bijgehouden bundel A. O., waaraan de eigenaar vóór zijn afwezigheid, f 10 a 20 en veel arbeid heeft ten koste gelegd, mag na terugkeer van den eigenaar bij het leger niet de kans loopen, geheel waardeloos te worden, door dat de A. O., welke voor de bijwerking noodig zijn, wellicht niet kunnen worden verkregen. B. Een buitengemoon practisch neld-komfoor. Ofschoon in verschillende annonces voorkomende, misschien wel juist daardoor, geloof ik gerust te mogen zeggen, dat slechts zeer weinigen het door mij bedoelde komfoor kennep. Daar mij een klein formaat van dat buitengewoon practische toestel ter beproeving werd toegezonden, wil ik trachten 60

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 60