Jan. 1914.] Uit de practijk. d. de bereiding der spijzen veel sneller gaat. Uit een militair oogpunt bekeken, geeft dit komfoor naast de voordeelen genoemd in a. en d, nog de volgende: 1. Het geeft hoegenaamd geen rook. 2. Het brandt nagenoeg onhoorbaar (als men n 1. de z.g. "geruisclilooze" brander gebruikt). 3. Het brandt nagenoeg onzichtbaar. Het behoeft, dunkt mij geen betoog, dat die drie voordeelen, voor ons, die dikwijls geheel afhangen voor het al of niet behalen van succes, van onzichtbaarheid, en daarom dikwijls het aanleggen van vuren moeten nalaten, ook al zou men uit andere beweeggronden, graag over een warmtebron beschik ken, van zeer gröote waarde zijn Om de benoodigde ruimte ervoor, of het gewicht, behoeft men werkelijk dit hoogst practische ding niet achterwege te laten en ook de prijs, n.l. Fl. 8,25 met inbegrip van het zeer handige trommeltje, behoeft geen bezwaar te zijnde aankoop is er, om zoo te zeggen, een voor het geheele leven, want het ding is meer dan soliede. Dat ook „Kromo" het ding handig vindt,- moge blijken uit het feit, dat eenigen het verzoek deden, zoo'n „kompor" voor hen te willen bestellen. Opdat na een eventueel ongeluk, w aarbij de barang in de verdrukking is gekomen en beschadigd werd, niet het heele komfoor om een wellicht klein mankement, voorgoed onbruik baar zou zijn geworden, kunnen alle onderdeelen afzonderlijk worden na- of bij-besteld. De „SVEA" is een .toestel, dat ook voor de verpleging van den troep, alle aandacht verdient, uic een practisch en oeco- nomisch oogpunt, waarbij ook de hygiene sterk op den voor- giond treedt. P. M. Bei Kleicang- en Karabijnscfiermen. Hoewel het scherm voorschrift nu eindelijk een poging laat zien om het Ned.-Indische Leger eenigszins te oefenen in het vechten met de wapens, die het tegenover den I. V. moet ge bruiken en hiermee dus een belangrijke schrede in de goede 62

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 64