Van Vreemde Legers. Frankrijk. Stalie. Uereenigde Staien Dan D. fl. 74 JaD. 1914.] Draagbare mitrailleurs. De minister van Oorlog bepaalde, dat bij -1 Bataljons Alpenjagers uitgebreide proeven zullen worden genomen met het door manschap pen op den rug meevoeren van mitrailleurs. De wijze, waarop zulks zal geschieden, is een vinding van luitenant Normand van het 11e Bataljon Jagers. Kriegst. Zeitschr. 1913 Heft 9. Onderzeeschepen. In een der Italiaansche tijdschriften op Marinegebied komt Cnniberte tot de conclusie, dat men over moet gaan tot onderzeeschepen, om dat de uitwerking van de groote kanonnen opgeheven wordt door de gioote vorderingen, gemaakt op het gebied van de pantsering. Hij ontwerpt dan een onderzeeschip van 10.000 ton, voor de boven waterverdediging uitgerust met 2 geschuttorens. Hoe de schrijver zich verder de praetische uitvoering van dit plan denkt, wordt niet vermeld. Marineblad15 Nov. 1913. Ilieume slagschepen. Naar „Mitt". verneemt, is met de plannen voor de in 1914 te bou wen slagschepen reeds begonneD. Het zal een geheel ander type wor den dan de „Pensylvania" van welk type nog slechts één schip wordt gebouwd. Het in 1914 te bouwen schip, zal het grootste schip worden, dat tot nu toe werd geconstrueerd. In „Naval General Board" wordt het een snelheid van 25 mijl toegeschreven. Daar onder deze vaartvermeerdering echter bewapening en pantsering niet mogen lijden, zal het deplacement tot 40.000 ton moeten worden uitgebreid. De kosten zullen 95 millioen kronen bedragen. Marineblad 15 Nov. 1913. Oorlogsgeruchien op dePhilippijnen. Zeer druk wordt in Manilla besproken het samentrekken van de in de Oost-Aziatische wateren aanwezige Amerikaansche oorlogsschepen in de bocht van Manilla, alsmede het terugtrekken van de verschil len troepenafdeelingen uit de provinciën naar de hoofdstad. De juiste reden van deze maatregelen is niet bekend. In Manilla wordt algemeen

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 76