Oücrzicht uan eenige Tijdschriften. 76 Mavors 1913 No. 11. Na als toeschouwer de NederlaDdsche cavalerie-manoeuvres te heb ben bijgewoond, waarvan in het vorig nummer melding werd gemaakt, begaf overste van den Belt zich naar het manoeuvre-terrein in En geland en zag daar, 24 uur nadat hij de aanvallende Neöerlandsehe afdeelingen had verlaten, afdeelingen van het Engelsche leger even eens een aanval uitvoeren. Het oordeel van S. over het Engelsche leger is gunstig. Sedert 1909 viel een zeer belangrijke vooruitgang te constateeren, zegt S. Bui tengewoon gelukkig, zoo meent overste v. d. B., is in Engeland het velclkleedingvraagstuk opgelost. Hoewel tal van vliegtuigen bij de oefeningen gebruikt werden, zoo meent S., dat de Engelsche militaire aviatiek zich toch nog in de kinderjaren bevindt. Als teekenend voor Engelsche militaire toestanden wordt nog vermeld, dat de aanvallers meerendeels in hun hemdsmouwen ivaren en bloots hoofds-, jas en hoofddeksel hadden zij op den ransel bevestigd. En toch zag S. eenige dagen later recruten drillen, waarbij zöö stram en korrekt werd geëxerceerd, als men in Pruisen maar wenschen kan. Na deze en andere inleidende beschouwingen geeft S. een kort overzicht van het verloop der manoeuvres. Voorts wordt nog opge geven het dagelijkseh ration van den Engelschen soldaat. Snipperwerk voor eerstbeginnenden" zoo noemt kapitein Waltheer hetgeen hij den lezers van Mavors voorzet. In deze aflevering geeft S. de tweede portie. Er bevinden zich onder dat snipperwerk ge slaagde en minder geslaagde uitspraken. „Niet het bezit, maar het gebruik, dat men van zijn troepen te velde maakt, beslist over den uitslag", zoo lezen we o. a. Dat is duidelijk en voor iedereen begrijpelijk. Maar dan een andere „De „sluip- en verkenningspatrouille zijn synoniëm, men zou ze best onder „eenzelfde benaming kunnen rangschikken 't is de kat, die krabt en „zich daarna weer schuil houdt in tegenstelling met den blaffenden „hond, die niet bijt, de doorzoekingspatrouille". Dat is bepaald snipperwerk voor meergevorderden, en dien is 't wellicht nog niet duidelijk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 78