Uit de pracfijk. De uerstrekking qqd officieren non reglementen, dienst- uoorschriften, instructien, modellen, tarieuen, ODerzichten, mijzigingsbiaden, algemeene orders, enz. In de A. O. 1904 No. 102 vinden wij in hoofdstuk II medegedeeld, dat de exercitie- en andere reglementen, dienst voorschriften, militaire werken enz, welke voorhanden zijn en voor het algemeen verkrijgbaar zijn gesteld, vermeld zijn in het „Overzicht der reglementen, dienstvoorschriften, gedrukten, tarieven en diverse militaire boekwerken" (uitge geven bij A. O. 1908 No. 101 en sedert herhaaldelijk gewijzigd). Raadpleegt men dit overzicht, dan komt men tot de volgende wijzen van verkrijgbaarstelling tegen betaling: a. in de militaire sociëteiten (algemeene reglementen en dienstvoorschriften zooals Reglement garnizoensdient i), Voor schrift eerbewijzen, Voorschrift revolver, Velddienstvoorschrift, Gevechtshandleidiog, Hygiënische wenken alsmede de meeste infanterie-reglementen en voorschriften, welke laatste echter uiteraard niet zijn te verkrijgen in garnizoenen, waar geen infanterie is gelegerd); b. in de militaire sociëteiten op plaatsen, waar een bepaald wapen is gelegerd (cavalerie- reglementen en voorschriften); c. bij de hoofdbureaux der artillerie en der genie (Voorloopig Reglement Veld- artillerie, Handboek techn. dienst genietroepen); d. idem en in de militaire sociëteiten (Voorbeeldenboek voor compagnies- en detachementscommandanten, Handleiding opt. seindienst); e. bij het hoofdbureau der artillerie en in de militaire 45 1) Kortheidshalve zijn de reglementen enz. welke hier als voorbeeld zijn genomen, niet met de officieele, doch met verkorte benamingen aangegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 45