\7an Vreemde begers. Duitscfiland. ZiDitserlond. Bei nieuine geiceer. Revue mil. Suisse Oct. '13 Denemarken. M. A. u. G. 1913 Heft 11. 73 Uermeerdering Dan de intanierie-muniiie. De tegenwoordige doosverpakking voor de infanteriepatronen komt te vervallen. Daarvoor komt in de plaats de z. g. draaggordelverpakking. In dezelfde ruimte, vroeger voor 225 patronen bestemd, kunnen thans 280 patronen geborgen worden. Een groot voordeel is, dat bij het verdeelen van de patronen uit de munitiekarren, de gordels door de manschappen omgehangen kunnen worden. De gewone patroontassehen blijven bestaan. Op den linnen gordel bevinden zich 14 tascbjes, waarin evenveel houders van 5 patronen worden geborgen. Het nieuwe infanteriegeweer is dit jaar reeds verstrekt aan de manschappen behoorende tot de 3e en 4e divisie. Als gevolg van het schieten met dit uitstekende geweer is dit jaar het aantal behaalde onderscheidingsteekens voor goed schutter zoo groot geweest, dat de voorwaarden zullen moeten worden verzwaard. Indeeling nan RekyIgemeren bij de Infanterie. Er worden thans uitgebreide proeven genomen in het medevoeren van Rekylgeweren bij de Inf. De geweren worden medegevoerd op lichte, tweeradige wagentjes, waarop tevens de munitie wordt geladen. Het wagentje wordt getrokken door 2 man. Voor de bediening van één geweer zijn 4 man ingedeeld, waar tevens over een aflossing bij het trekken van het wagentje dt beschikt. M. A. u. G. 1913 Heft 11.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 75