Jan. 1914.] Boekbeoordeeling. flijeh 1896, Deel I en II, door fl. Kruisheer, kap. der Infanterie Bericht. 88 De vroeger in dit tijdschrift verschenen opstellen en andere, har- delende over de verrichtingen in het 2e. semester 189(1 hoeft schrijver in twee keurige deeltjes uitgegeven, voorzien van vele bijlagen, photo's, kaarten, en een overzicht van onze vroegere betrekkingen met Atjeh en van den huidigen toestand in dat gewest. Hij heeft daarmede een goed werk gedaan, want niet alleen is daardoor do belangrijke episode, waarin het Ned. Ind. Leger als het ware gemetamorphoseerd werd, aan de vergetelheid ontrukt, maar ook is in aangenaam leesbaren stijl historisch materiaal verschaft voor leerzame kritiesche studiën. Men vergete echter niet, wat schrijver na zijn voorwoord zegt: rIl faut juger les faits d' après leur date"! Voor menigeen heeft het boek de charme, er de namen en daden van ouders, bloedverwanten en kennissen in te vindon, waardoor het ook buiten het leger zijn weg wel zal vinden. Wij bevelen het onzen lezers ten zeerste aan, Eed. De tirma Kolff biedt den lezers van het Ind. Mil. Tijdschr. tegen den geringen prijs van f 1.afgehaald of f 1.20 franco per post bij vooruitbetaling, als premie aan een kaart van Ned. O. Indië, schaal 1:4.150.000, bewerkt door P. Joh Bettink en J Krijgsman. Vooral ouders met schoolgaande kinderen en compagniescomman danten voor hunne dagverblijven en bureaux zullen met dit aanbod ten zeerste gebaat zijn. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 90