X Iets nieuws op wapentechnisch gebied. Door vriendelijke tusschenkomst van een mijner kennissen ben ik in staat gesteld den lezers van dit tijdschrift in kennis te brengen met een der nieuwste snufjes op wapentechnisch gebied, dat zeer zeker onze aandacht ten volle waard is. Waar wij militairen in den oorlog tegen den lnlandschen vijand vaak blootstaan aan nachtelijke aanvallen, besluipingen, hinderlagen enz., daar is de kans om in het nachtelijk duister succes te hebben van'het vuur onzer vuistwapenen al heel gering en wel omdat van richten in de meeste gevallen totaal geen sprake is en alleen door het vuurwapen zoo goed mogelijk in de richting van den tegen stander te houden, getracht wordt dezen onschadelijk te maken. Het bovengenoemde snufje echter dient om aan dit groote euvel tegemoet te komen en het schijnt, naar de gunstige beoordeelingen, welke het mocht ondervinden van personen, die op wapentechnisch gebied meer of mindere bekendheid verkregen hebben, zeer goed te voldoen. Aangezien de mogelijkheid bestaat, dat eenige mijner collega's lust zullen gevoelen zich dit instrumentje aan te schaffen, ja wellicht het Legerbestuur het niet ongewenscht zal achten om er proeven mede te nemen, ten einde te kunnen overwegen of het met ge schikt zal zijn om voor de met een vuistwapen bewapende troepen ingevoerd te worden, acht ik het niet ondienstig er in ons vakblad nader de aandacht op te vestigen. Doch behalve voor militaire doeleinden zal het ook voor tal van andere categorieën van ambtenaren en beambten blijken een zeer welkome zaak te zijnook voor particulieren, en in de eerste plaats zeker wel voor de vaak eenzaam op plantages wonende admini strateurs en emploijé's; verder lijkt het ons zeer geschikt voor de ambtenaren bij de politie, bij het gevangeniswezen, de recherche en douane, houtvesters enz., terwijl ook automobilisten en vliegeniers er nut van zullen kunnen trekken. Het lijdt geen twijfel of het gebruik er van zal vooral op de 104

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 16