Feb. 1914.] Iets nieuws op wapentechnisch gebied. mogelijkheid, dat bovengemelde pogingen met succes zullen worden bekroond. Maar aangezien een geweer meer aan beschadiging onder hevig is dan een revolver of pistool, en vooral als het een oorlogs wapen is, daar rust bij ons de vraag, of, al mocht ook voor dit wapen een dergelijke inrichting kunnen worden geconstrueerd, het aanbeveling zal verdienen, er oorlogswapenen (geweren namelijk) mede uit te rusten; wij meenen dat dit niet het geval is, en wel om de eenvoudige reden, dat zij veel eerder kans hebben om defect te geraken en ook omdat de daardoor ontstane verzwaring van het geweer een nadeel is, wat zeer zeker niet gering geacht kan worden, waar nu reeds vaak genoeg de meening is geuit, dat het geweer in de hand van den Inlandschen militair een te groot gewicht heeft. Laten wij echter in dezen niet de zaken vooruitloopen; wie weet of niet in dit opzicht nog iets gevonden wordt, dat al deze bezwaï en geheel te niet doet gaan, en is dus kalm afwachten zeker wel het best. En dit doen wij des te liever, omdat een ander bezwaar, dat wij tegen de droge elementen meenden te moeten inbrengen, namelijk, dat zij niet dan wel minder bestand tegen ons Indische klimaat 'zouden zijn, uit den weg geruimd schijnt te zijn. Van de Waffentechnische Gesellschaft „Wespi" toch, kregen wij de mede- deeling, dat zij weldra een nieuw droog element volgens eigen patent 'in den handel zal brengen, waarvan zij groote duurzaamheid in ieder klimaat verwacht. In verband met de voordeelen, die de doelverlichter oplevert, is het te hopen, dat genoemde Maatschap pij dan ook niet in hare verwachtingen zal worden teleurgesteld. Wij hopen niet alleen onzen collega's, maar ook der Europeesch- Indische maatschappij met vorenstaande mededeelingen van nut te hebben kunnen zijn. W. E. Asbeek Brusse. N. B. Binnen kort hopen wij in de gelegenheid te zijn met een paar dezer doelverlichters proeven te nemen, waarvan wij dan de verkregen resultaten eveneens in dit tijdschrift denken te publiceeren. 108

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 20