[Feb. 1914. Van Vreemde Legers. Echter blijkt uit het verloop in het officierskorps, dat van 1900 tot 1912 ongeveer 35% van de artie- en genie-officieren, afkom stig van de politechnische school, het leger verlieten om hunne op staatskosten verkregen kennis op een meer voordeelige manier te kunnen gebruiken. Mil. Wochenblatt 1913. No. 165. 3apGn. Bezuinigingsmaatregelen. Ten einde de twee, voor Korea bestemde divisiën maar spoedig te kunnen oprichten, wordt er allerwege bezuiniging in het leger betracht. (Zelfs de hemdsmouwen zouden verkort worden. N). Thans gaan er stemmen op om de staatsfabrieken en werkplaatsen op te heffen en alles wat daar vervaardigd wordt maar over te laten aan de particuliere industrie. Een overste van de cavalerie meent, dat men één millioen yen (ruim 1,2 millioen gulden) zou kunnen besparen, indien men de militaire paardenfokkerij ophief, en de verbetering (c.q. vermeerdering) van den paardenstapel overliet aan particulieren en aan het departe ment van landbouw. Mil. Wochenblatt. 1913 No. 159. De militaire opuoeding der jeugd. Generaal-majoor Fuiji noodigde de leerlingen der middelbare scho len en de studenten van de hoogescholen van Osaka en omstreken uit tot deelname aan de herfstmanoeuvres zijner brigade. Op één uit zondering na, maakten alle scholen van de aangeboden gelegenheid gebruik. Van de ouderen namen 1120 leerlingen actief aan de oefe ningen deel, terwijl meer dan 2000 jongeren de manoeuvres als toe schouwer volgden. Mil. Wochenblatt. 1913 No. 165. China. Uapansche instructeurs in het leger. Volgens een telegram uit Peking aan de „Asahi" heeft generaal Tuan, minister van oorlog, een legerorder aan de troepen in de drie oostelijke provinciën uitgevaardigd, luidende: Voor de oefening der troepen zal het Japansche systeem worden gevolgd, terwijl Japansche instructeurs voor het leger zullen worden aangeworven. The Japan Chronicle 11 Dec. 1913. 164

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 76