Feb. 1914.] Schriftelijke vragen gesteld bij het Fransche taal. Maak een opslel, dat een afgerond geheel vormt, over één der volgende onderwerpen: (Tijd anderhalf uur) le. De infanterie-aanval. Eerste aanraking met den vijand, ontwikkeling der voorhoede, meerdere troepen in de gevechtslinie, de wijze waarop de infan terie terrein wint, steun van artillerie en mitrailleurs, stormaanval, vervolging. 2e. De Balkanoorlog. Aanleiding tot den oorlog, wijze waarop de vierbond opereerde, de uitslag van den strijd, vredesverdrag, oneenigheid in den vierbond, de wapens moeten nogmaals beslissen, rol van Rumenië, toestand op 't oogenblik. 3e. Moderne artillerie. Sedert wanneer in gebruik, verschillen met het vroegere geschut, schilden, moderne richtmiddelen, vuurmondterugloop bij bergartillerie en houwitsers, munitieverbruik, eenheidsprojectiel. Engelsche taal. Maak een opstel, dat een afgerond geheel vormt, over één der volgende onderwerpen: (tijd anderhalf uur) 1. De verhooging van den levensstandaard der Europeanen in Nederlandsch-indië in de laatste jaren. (de gemoedelijkheid van het oude Indië) en de opdrijving van alle eischen in het tegenwoordigehoogere eischen aan inrichting en meubileering der huizen, aan kleeding invloed van het versnelde verkeer met Europa, van de periode van voorspoed, die Indië door maakt, van de auto's, van het toegenomen toeristenverkeer naboot sing van het leven in Europa gaat in Indië toch slechts ten deele) 2. De verkiezingen in 1913 in Nederland. (MinisterieHeemskerkRechtsche coalitieLinksche concentratie de S. D. A. P.—actie anti-tariefwet, pro algemeen kiesrecht en staats- pensioneeringgrieven tegen de koloniale politiek van de regeering uitslag der verkiezingende groote vermeerdering van het aantal socialistische zetels) 3. Schrijf een brief aan den redacteur van het „Journal of the United Service Institution" over het artikeltje van Lieutenant F. G. C. Campbell. 178 TOELATINGSEXAMEN VOOR DE HOOGERE KRIJGSSCHOOL 1914.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 90