Feb. 1914.[ Korte Mededeelingen. maar als regel rücksichtslos een vooraf bedachten aanval, die met een voorsteek in plaats van met een afwering beantwoord werd. Geen duidelijker bewijs voor gemis aan leiding! Door het ruiterlijk melden van een touche of het overschermen van een twijfelaar, waardoor soms een bijna gewonnen partij ver loren werd, bleek, hoewel nog lang niet algemeen, de goede invloed van het schermen op eerlijkheid en ridderlijkheid. Het bestuur meende door eene openlijke erkenning deze richting te moeten aan moedigen en kende den Eur. sergeant Hirschi een extraprijs toe voor zijn net, eerlijk en fair schermen. Wat het schermen der officieren betreft, viel ook vooruitgang te bespeuren. Kan men begrijpelijkerwijze aan hen hoogere eischen stellen, omdat zij gedurende hun opleiding in Holland als regel be hoorlijk onderwijs hebben genoten, zoo is het toch aan hen ook dui delijk merkbaar, dat goede onderwijzers in Indië ontbreken. De capaciteiten zijn er, maar de leiding om die te ontwikkelen mankeert. Gunstig staken daarbij af de zeeofficieren, die aan hun vorm te herkennen waren als leerlingen van dezelfde school; onderwezen volgens dezelfde beginselen en vermoedelijk minder lang dan de collega's van de landmacht weg onder onderwijzershanden, gaven zij over het algemeen goede sport te zien. De qualiteit van het schermen was vooral op de sportsabel, ver geleken bij het vorige jaar, beter, maar zij kan en zij moet nog beter worden Het secondeeren der partijen was veel beter dan het vorige jaar en bij verschillende partijen werden zonder hulp van secondanten geschermd, daar moet het heen! De deelname was bevredigend; zij kan beter, maar door de daar aan verbonden kosten is zij helaas gedoemd altijd eenigszins gedrukt te worden. Hopen wij het volgende jaar op een grootere opkomst! Onnoodig nog te zeggen, dat bij het kameraadschappelijk samen zijn van de officieren uit verschillende garnizoenen een prettige geest heerschte, die zijn toppunt bereikte in den laatsten avond bij de prijsuitreiking en het daaropvolgend bal. Menig „tot het volgend jaar" werd bij het afscheid gehoord. Het derde wapenfeest is voorbij, komt schermers begint met de voorbereiding voor het vierde! G. A. SCHEFFER. [Hoiormitrailleurs in Heclerlcmd. We lezen in „Het motorrijwiel" van 20 Dec. j. 1. het navolgende: Bij het ter perse gaan van dit nummer vernamen wij tot ons groot genoegen, dat de Eijsinkfabriek van het Ministerie van 'Oorlog opdracht heeft ontvangen tot levering van een aantal motormitrailleurs en eenige motorrijwielen voor personenvervoer. 158

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 70