Van Vreemde Legers. Mrt. 1414.J netten benoodigd. Dit bezwaar is echter weggenomen, als men leest, dat in Engeland aan boord van de „Swiftsure" en de „Duncan" de netten in 1 m. 35 sec. zijn uit gezet en in 28 sec. weggenomen. Marinebl. 20 Dec.'13. Oostenrijk - Bongarije Gemeersteunen. Over de waarde van geweersteunen is reeds veel geschreven. In Oostenrijk zijn bij alle korpsen proeven genomen met en zonder geweersteunen. De uitkomsten pleiten niet voor de geweersteunen. Slechts in enkele gevallen werden bij 't gebruik van steunen betere uitkomsten gekregen, maar soms ook slechtere. Over het geheel was er geen verschil. Verder bleek uit de proeven, dat het ge bruik van steunen aanleiding gaf tot te hoog schieten. De vuur- snelheid verminderde eenigermate, terwijl de steunen op zeer week en op zeer hard terrein niet te gebruiken waren. Kriegst. Zeitschr. Heft 11914. Uereenigde 5taten uan II. fl. Draadloos station op Donolulu. Op Honolulu heeft men een aanvang gemaakt met den bouw van een krachtig station voor draadlooze telegrafie. Dit station vormt als 't ware het middelpunt van den Stillen Oceaan en zal een wer kingsfeer krijgen van 6000 mijlen. Een volgend station zal worden opgericht op de Filippijnen. Revue Maritime Nov. 1913 3apan. Een nationale raad nan deiensie. De Heeren Seki, Suzuki en vier andere leden van de volksver vertegenwoordiging hebben medegedeeld, dat zij een voorstel zullen indienen, beöogende de instelling van een raad van defensie. De wijze, waarop tot nu toe de marine en legerzaken worden behan deld, houdt niet voldoende verband, zoo meenden zij, met den politieken, financiëelen en economischen toestand des rijks. Het is om deze redenen, dat zij een spoedige instelling van een raad van defensie noodig oordeelen, welke raad zal behooren te bestaan uit de Ministers van Staat, andere verantwoordelijke staats ambtenaren en mannen van talent en bekwaamheid, waaraan dan officieren worden toegevoegd. (Ook in begin 1913, onder het kortstondig ministerie van Prins Katsura, was er reeds sprake van een raad van defensie. N.) The Japan Chronicle 1 Januari '14. 264

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 82