Tactische oefening op de kaart. [Mrt. 1914. 2e. Brigade. Tjimahi, 2012'13 4 n. m. No... INSTRUCTIE VOOR DEN MAJOOR B. (COMDT. VAN INF. II). 1. Van vijand geen nader bericht. 2. Het is mijn bedoeling te Padalarang krachtig stand te houden. 3. Vertraag met Uw detachement's vijands eventueelen opmarsch langs de wegen Tji mahiPadalarang, Batoedjadjar—Padalarang en Tjibeber2Bab. Tjandjoer 1Padalarang. 4. Draag zorg voor optisch gemeenschap tusschen Uw standplaats en Pr. Soedimampir. 5. Berichten naar Tjiboeroej 1. De Brigade Commandant, Gedicteerd B. aan Majoor B. Kolonel. De uitvoering van de opdracht aan majoor B., die veel overeen komst vertoont met die, oorspronkelijk gegeven aan overste A., zal niet in extenso worden besproken. Alleen zij opgemerkt dat, waar de opmarsch langs verschillende wegen moet worden vertraagd, het voor majoor B. van groot belang is te weten langs welken weg de vijand eventueel opmarcheert. In de le plaats zal hij zich daartoe in verbinding stellen met de detachementen te Mélong, en Lagadar. Voor den nacht zal hij overigens kunnen volstaan met het vooruitschuiven van kleine infanterie-detachementen op de genoemde naderingswegen en met de rest een punt bezetten, bijv Bab. Tjandjoer 1, van "waaruit de 3 naderingswegen gemakkelijk zijn te bereiken. Den volgenden morgen kan voor de verkenning, behalve over de Cav, (die ik echter niet te ver zou vooruitzenden) beschikt worden over observatieposten op de daartoe gemakkelijk op de kaart aan te wijzen waamemingspunten. Op de naderingswegen zal moeten worden uitgezien naar stellingen, die, al naargelang de vermoeidheid van den troep zulks gedoogt en de vijand daartoe den tijd laat, voor verdediging worden voorbereid. Die stellingen zullen gezocht moeten worden in de lijn Legoknjenang-zadel tusschen Panganten en Bohong en het kerkhof N. van den Bohong. Dat die stellingen aanvankelijk slechts zeer zwak bezet worden en de detnts Conidt liefst alle krachten bij elkaar houdt om, afhankelijk van de handelingen van den vijand, op het punt waar deze zal doordringen zoo sterk mogelijk te zijn, behoeft nauwelijks vermelding. In de 3e plaats werden gevraagd de maatregelen hij aankomst der brigade te Padalarang met betrekking tot de veiligheid. 275

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 93