Mrt. 1914.] Korte Mededeelingen. ons zeer kunnen voldoen. De kijker is lichtsterk en buitengewoon handig in het gebruik door den vorm en het geringe gewicht. Vooral deze laatste eigenschappen zijn ons inziens in Indië veel waard en wij zouden reeds daarom iedereen een nadere kennismaking met de Hensoldt kunnen recommandeeren. De heer Bünger verzekerde ons, dat voor artilleristen een verdee ling in duizendsten nauwkeurig door hem aangebracht kan worden, terwijl verder kijkers met verschillende vegrootingen voorhanden zijn Hij is bereid officieren voor deze kijkers reductie te verleenen, waardoor de prijs ongeveer f 67. - zal worden, welk bedrag bij meerdere afname tegelijk nog verminderd wordt. De goede indruk, die de Hensoldtkijker op ons en eenige andere officieren gemaakt heeft, gaf ons aanleiding aan het verzoek van de firma Bünger te voldoen en de aandacht van onze lezers op dit uitstekende instrument te vestigen. Redactie. De geiDeermilrailIeur teinis. De jongste Januari aflevering van de Revue Militaire Suisse geeft de beschrijving van een interessante nieuwe Amerikaansche uitvin ding: de geweermitrailleur Lewis. De afkoeling geschiedt middels een radiator van aluminium, die den loop geheel omsluit enopziin beurt besloten ligt in een dunnen stalen cylinder. Deze heeft een middellijn van 10 c.M. zoodat de loop een kanonachtig aanzien Krijgt. Daar de buitencylinder 18 c.M. voorbij de tromp reDL veroorzaken de uitstroomende gassen een luchttrekking langs de 20 lengteribben van den radiator, die dezen en den loop afkoelt. Voor afkoeling is dus geen water noodig. Het magazijn is een plat-ronde doos met 25 patronen, even voor het vizier te plaatsen en om een spil draaibaar. Verwisseling van ma gazijn is een quaestie van 2 seconden. De vuursnelheid is normaal 400 schoten in de minuut en kan tot 750 worden opgevoerd. Voor het auto-mechanisme wordt van den gasdruk gebruik gemaakt en wel door ai leiding van den gasstroom middels een gaatje in den loop nabij de tromp. Het gas drunt een stang naar achteren, die het mechanisme van slagpin, uitwerper enz. in werking zet, het ma gazijn telkens i 8 cirkel omzet (de 25 patronen liggen in 3 kransen boven elkaar) en dooreen sterke horlogeveer weer naar voren wordt geHetk wapen weegt ongeladen 13'/4 K.G., het ledige magazijn 790 G. Gevuld met onze patronen zou het magazijn dus wegen 1,35 K.U., en het geladen wapen 14,5 K.G. De terugstoot is onbeteekend, men kan het wapen in alle houdingen aan den schouder aivuren. In elke kalibermaat kan het worden geconstrueerd. Het kan zoowel het enkele schot als repeteervuur afgeven. 620

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 78