Uan üreemde negers. Frankrijk. Automatisch geiDeer. Het schijnt, dat Frankrijk zijn in velerlei opzichten bij de infanterie- bewapening van andere landen ten achterstaand geweer, door een automatisch wapen wil vervangen. Uit een opstel van Majoor Monbrison in het „Journal des sciences mil." blijkt echter, dat zich ook vele stemmen tegen die idee ver heffen, omdat daardoor het munitieverbruik buitengewoon zou stijgen. Voor tijdelijke opvoering der vuurkracht zouden 2 mitrail leurs per bataljon voldoende zijn. De invoering van een automatisch geweer zou 240 millioen francs kosten, terwijl voor de nieuwe munitie nog 600 millioen francs noodig zou zijn. Kriegsi. Zettschr. 1914 Heft. 1. KrombaanDuur uit Deidgescbui. In het Septembernummer van dit tijdschrift werd reeds gewag gemaakt van de uitvinding van Malandrin, waardoor het mogelijk werd, om door een bijzondere inrichting aan het projectiel van het veldgeschut de baan van het projectiel meer te krommen. Het „Mil. Wochenblatt" 1914 No. 10 geeft, hoewel geen volledige, toch eenige nadere gegevens omtrent deze uitvinding. Er zijn 2 ver schillende „plaquettes système Malandrin", de eerste gebezigd op afstanden tot 2500 M., de tweede van 2500 tot 3500 M. Boven 3500 M. wordt de inrichting niet gebezigd. Als voordeel van de uitvinding vinden we nog vermeld, dat daardoor i 80 millioen francs gespaard wordt, omdat men nu geen veldhouwitzer behoeft in tc voeren. Bovendien kan nu overal, waar veldgeschut is, ook krombaanvuur toegepast worden, terwijl veldhouwitzers toch altijd maar in een zeer beperkte hoeveelheid aanwezig zijn. N. Engeland Na den Russisch-Japanschen oorlog kan men wel zeggen, dat alle naties weer zijn teruggekeerd tot het gebruik van Bullivantnetten. Het eenige bezwaar, dat er vroeger aan verbonden was, bestond in den vrij langen tijdsduur, voor het uitzetten en wegnemen der 263 Torpedonetfen. I. M. T. 1914 18.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 81