Sü ÜS JS f§gf (Tlededeelingen betreffende bet 2nd. leger. CaDoIerie. Scb a ai lappen. Het komt herhaaldelijk voor, dat bij de africhtingszadels en zadel- bokken de zweetbladen door de gespen van de singels zoodanig zijn beschadigd, dat tot het aanbrengen van nieuwe zweetbladen moet worden overgegaan, niettegenstaande zij overigens nog geen gebreken vertoonen. Ten einde dit bezwaar te ontgaan zullen voortaan de zadels van schaaflapen worden voorzien, welke op de singelstooten worden geschoven en zoodoende de gespen bedekken. Hoewel de verpleging te velde als regel geschiedt middels de keuken en filterwagens, zal het bij de Cavalerie meermalen voorkomen, dat de troep is aangewezen op zelfkoken. Ten einde tegemoet te komen aan de bezwaren, die voor de Ca valerie aan deze verplegingswijze zijn verbonden, werden per eskadron en half-eskadron op een pakpaard als kookgereedschap eenige in elkaar passende petroleumblikken meegevoerd voor de ge zamenlijke bereiding van soep, thee en koffiie. Ter vervanging van die petroleumblikken, welke door de weinig soliede constructie op den duur als kookblikken niet voldoen, zal kookgereedschap van aluminium worden ingevoerd. Per eskadron of half-eskadron zullen 4 stellen dezer aluminium kookblikken worden verstrekt, welke in een lederen paktasch op een pakpaard worden vervoerd. Elk stel bestaat uit een buitenblik, dat in vorm en grootte over eenkomt met een ledig petroleumblik, en een binnenblik, dat passende in het buitenblik kan worden geschoven. Wanneer het in verband met de verplegingssterkteb.v. van een compleet eskadron—niet doenlijk is alle maaltijden, benevens koffie en thee met behulp van de kookblikken door het keukenpersoneel te doen bereiden, kan daaraan worden tegemoet gekomen door den man zelf zijn rijst te laten koken, d.w.z. bij aankomst in het bivak verzorgt één man het rijstkoken van zich zelf en drie zijner kame raden, terwijl de overigen de paarden verzorgen en het bivak in richten. Het keukenpersoneel kookt in dien tijd soep, thee en maakt sambal, waarvoor de ingrediënten worden medegevoerd in de kook blikken, zoodat Wï a 2 uur na aankomst in het bivak de troep een goed maal heeft met thee. K ook blik ken. 271

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 89