April 1914.] Mededeelingen betreffende het Ned. Ind. leger. Kaderoefeningen. De kaderoefeningen, bedoeld in de 3de al. van sub. a. B. punt 10 M. V. zullen van 115 Juli worden gehouden. PositieDerbefering uon personeel aan de Pgr. Werkplaals. Het voorstel is gedaan om de gelegenheid te openen den adjudant onderofficier - opziener bij de Pyr: Werkplaats na 5 jaar goeden dienst als zoodanig te kunnen bevorderen tot onderluitenant. Aan den onderluitenant-opziener zal boven het aan zijn rang verbonden tractement van 175 's maands een maandelijksche toelage als opziener worden toegekend van 105. Tevens zal de gelegenheid worden geopend om, indien de adjudant onderofficier-opziener tot onderluitenant is benoemd, den oudsten sergeant-majoor-onderopziener na 5 jaren goeden dienst als zoodanig tot adjudant onderofficier te kunnen bevorderen. Voorts is voorgesteld de formatie van de P. W. uit te breiden met 1 werkbaas, burgerlijk beambte, op eene maandelijksche bezol diging van 125. met vijf driejaarlijksche verhoogingen van 8. 's maands. Met de aan bedoelde voorstellen verbonden stijging van uitgaven zal rekening worden gehouden op de ontwerp-begrooting van 1915. Aan laatst vermeld voorstel is al dadelijk bij wijze van tijdelijken maatregel uitvoering gegeven, doordat bij Gouv. besluit van 24 Februari 1914 No. 14 onder nadere Koninklijke goedkeuring machti ging is verleend om ten behoeve van meerbedoelde inrichting de legerforinatie tot ultimo December 1915 of zooveel korter als mogelijk zal blijken, uit te breiden met 1 werkbaas burgerlijk beambte op eene bezoldiging als boven aangegeven. 390

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 104