(2). April 1914.] Tactische oefening op de kaart. 2e. serie. Dit bevel zou kunnen worden genoemd „verdedigingsbevel "en als volgt kunnen luiden: 2e Brigade. No. Padalarang 20 -12 - 13. 10 n.m. VERDEDIGINGSBEVEL. 1. Van vijand bericht dat de bruggen over de Tjitaroem, West van Radjamandala, gereed schijnen te zijn en dat meerdere troepen op den Oost-oever van die rivier zijn waargenomen. 2. Door mijn brigade, in vereeniging met het XX bataljon infan terie zal den thans bij Tjipatat2, Daraoelin 1 en Balakasap 1 gelegerden vijand doordringen tot Padalarang worden belet. 3. Daartoe zal een stelling worden voorbereid, waartoe de vol gende werkzaamheden zullen worden verricht: a. Inf. VII en XXI, bestemd voor de bezetting van de stelling, loopende van de Tj. van T/idjeungdjing naar het kampongetje, Noord van de P. van Padalarang (rechter vak) en van dit punt naar de 11 van Tega//adja (linkervak) voltooien de reeds aangevangen werkzaamheden tot inrichting, respectievelijk van het rechter- en het linkervak. Beide commandanten dragen zorg voor de bevestiging der werkzaamheden in het front. b. De Artillerie-paarden en stukken bij Rantjabalik bereidt stel lingen voor: Zuid van de l van Tjihampe/as 2 voor twee batterijen, op den Pr. Soedimampir voor één batterij en bij Tegalladja voor een sectie. c. De Genietroepen leggen colonnewegen aan, geschikt voor bergartillerie, van Babakan 1 naar den Pr. Soedimampir, over Tji- hampelas 1 en paal 13 aan den weg Padalarang-Tagogapoe naar Pasirhoeni 1 en van Rantjabalik naar de van 7/ihampe/as 2. d. Inf. XX maakt groepsversterking op den Pr. Soedimampir, waarin de daar reeds aanwezige infanterieschans op te nemen. Zorgt voor eigen beveiliging. e. Aanvang der werkzaamheden 211213 om 4 v. m., voor Inf. XX om 1 v. m. g. Brigadestaf blijft gelegerd in het huis van den Assistent-Wedana. De Brigade Comdt. 394 1) Het bataljon dat reeds eenigen tijd te Padalarang is gelegerd. 2) Volgen voor zooveel noodig, wijzigingen in de legering, met dien verstande, dat de troepen gelegerd komen in de nabijheid der later door hen te bezetten terreingedeelten. Voor de verpleging worden afzonderlijke orders gegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 108