April 1914.] De werkzaamheden der moderne bereden-art. Aangezien de voorhoedecavalerie bij den afmarsch te 6V2 uur reeds met een sterke patrouille op 622,8 opgesteld zal zijn, komt de inlichtingspatrouille aldaar 6.25 vanuit het oosten aan en heeft intusschen den sergeant-verkenner met één ruiter gezonden langs het paardenpad noordelijk van kg. Kemiri naar den proeftuin. De patrouillecommandant orienteert zich vlug, maakt eene ruwe panoramaschets, gaat zelf naar den proeftuin en schrijft te 63/4 uur het volgende bericht 1. Bij proeftuin kan veld- en bergartillerie in stelling komen met vuurleiding vanaf hoogtept. 622.8. Achter den kam kan alleen bergartillerie in stelling komen. 2. Het voorterrein is vanuit beide stellingen onder vuur te nemen, zooals op de panoramaschets is aangegeven. 3. Weg langs Kebonsamas, Sawo, noordelijk langs Kemiri naar den proeftuin geschikt voor veld-artillerie (alleen in stap), doch niet voor 2e afdeeling G.T. 4. Infanterie is bezig te graven Noord en Noord-Oostelijk van de Witte kruis kolonie aan weerszijden van den rijweg. De gravers zijn van hier onder vuur te nemen. Door het op loopend terrein is het waarnemen van vuurlagen gemakkelijk. De regiments-commandant ontvangt dit bericht om 7 uur v.m. bij hpt. 497. b. Verrichtingen van de voorhoede-batterij. De voorhoede-batterij marcheert, met de eerste afdeeling G.T. tusschen de beide bataljons van den hoofdtroep der voorhoede. De 2de afdeeling G.T. aan den staart van den hoofdtroep (V.V.). De Cdt. van de batterij marcheert met al zijn personeel bij den Voorhoede-Cdt. Na den afmarsch (6V2 uur v.m.) begeven beiden zich naar hpt. 622,8; waar zij om 6 uur 50' zijn en alles zien wat de inlichtingspatrouille heeft waargenomen (zie boven). De B.C. merkt op, dat Warak van hieruit alleen met G(') en Randoeares in 't geheel niet onder vuur is te nemen en vraagt den Voorhoede-Cdt. toestemming het voorterrein te gaan verkennen, ge dekt door de voorhoedecavalerie. De B.C. geeft daarop last aan den luitenant-verkenner tot het 1) Bij de invoering der eenheidsprojectielen vervalt dat natuurlijk. 298

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 12