De werkzaamheden der moderne bereden-art. [April 1914. verschaffen van artilleristische inlichtingen over het terrein ten westen van den weg SalatigaWitte kruis kolonie, en begeeft zich zelf met zijn overig personeel naar het-terrein ten Oosten van dezen weg (7.10 v.m. marcheeren de B.C. en de patrouille af). De B.C. gaat in galop iangs den hoofdweg naar de hoogte bij Ringinawe. Hij ziet, dat aldaar eene batterijstelling is om vuur te brengen op Randoeares en de geheele vermoedelijke stelling, doch niet op Warak. Hij denkt daarom hier één sectie te plaatsen en één bij Kembangaroem of Djatisari, waar de officierspatrouille wel eene stelling zal vinden voor vuur op Warak. De inmiddels op de hoogte bij Ringinawe aangekomen Voorhoede-Cdt. heeft reeds het bevel No: 1 van 7 uur v.m. ontvangen en deelt dit aan den B.C. mede, met last om de geheele batterij bij Ringinawe in stelling te laten komen(') met opdracht gereed te staan, onmiddellijk het vuur te openen op de vijandelijke artillerie, zoodra die op de eigen Infan terie val vuren. De batterij is intusschen op last van den Voorhoede-Cdt. blijven doormarcheeren bij het bataljon, dat de opdracht heeft zich als reserve bij het officierskampement op te stellen. De B.C. handelt na ontvangst van deze opdracht als volgt: Hij bevindt zich op den hoogterug, afgestegen met (2) alleen den stelling-sergeant bij zich. Achter den rug bevinden zich: 1 trom petter, 1 trompetter met het pakpaard, 1 élève-trompetter, 1 stukrijder en de Cdt. pionierafdeeling (met den luitenant-verkenner zijn mede: de sergeant-verkenner, 1 élève-trompetter en 1 stukrijder.) Daar de B.C. bij het ontvangen van de opdracht alleen nog maar vanaf de hoogte heeft rondgekeken, draagt hij thans den stelling sergeant op den batterijkijker op te stellen en verder het terrein te blijven waarnemen, voorts draagt hij aan den trompetter op de tele foon te leggen van de plaats, waar hij zich bevindt naar de juiste plaats van de batterij, die hij ongeveer aanwijst, doch dadelijk nog nader gaat verkennen. Hij zendt verder den Cdt. van de pionieraf deeling naar de batterij met den volgenden last aan den oudsten S.C. (mondeling): „De batterij opmarcheeren naar kg. Ringinawe, halt houden met het hoofd bij den uitgang en aldaar gevechtscolonne- 1) Deze stellingen zijn op het kaartje aangegeven door g. 2) Alleen van dezen B.C. zullen de detailwerkzaamheden worde nbehandeld. 299

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 13