April 1914] De werkzaamheden der moderne bereden-art. c Verrichtingen van den Regiments-Commandant. De Regiments-Commandant ontvangt bevel No: I van den A. B. ter plaatse van de uitgifte en zendt daarop een trompetter in galop naar de hoofdmacht met mondelinge opdracht aan de afdeelings- commandanten. „Alle afdeelings-commandanten in galop bij den Regiments-Commandant op den dwarsweg iets zuid van hpt. 497". (Met den A. B., die naar Boegel is vertrokken, heeft de Regiments- Commandant de officierspatrouille meegegeven om verbinding met hem te onderhouden en aanteekeningen te maken van het verloop der gebeurtenissen). Aan den afdeelings-commandant A. I. Bg. geeft de Reg. Ct. onmid dellijk last: „Laat A. I. 2 Bg. opmarcheeren op het kerkplein en verken het terrein Oost van den marschweg voor artilleristisch optreden tegen eene vermoedelijke stelling Noord-Oost van de Witte kruis kolonie". Afdeelings-commandant van A. 1. Vd. is te 7.30 bij den Regiments- Commandant en ontvangt, na ingelicht te zijn, den volgenden last „Kom met Uwe afdeeling in bewakingsstelling bij Proeftuin met vuurleiding vanaf de hoogte van Boegel. Vuur moet gebracht kunnen worden op de gravende infanterie in de vermoedelijke stelling en op Warak en Randoeares. Bij Boegel (622.8) is mijne inlichtings patrouille voorloopig te Uwer beschikking. De weg langs Kemirii is niet geschikt voor de 2de afdeeling G. T., wel voor de batterijen. Ik ga naar A. B. op hoogte 622.8." Daarna gelast hij aan afdeelings-commandant A. II. Bg.: „Laat Uwe afdeeling opmarcheeren op het kerkplein en verken het terrein ten Westen van den marschweg voor artilleristisch op treden tegen de vermoedelijke stelling Noord-Oost van de Witte kruis kolonie. Bericht mij naar Boegel (622.8)." De Regiments-Commandant gaat daarna in galop den A.B. achter na naar Boegel (622.8), d. Verrichtingen A I Vd. De afdeelings-commandant heeft het bevel ontvangen als het hoofd zijner afdeeling in de colonne tot dicht bij den dwarsweg is gena derd. Hij laat zijn luitenant-adjudant langs de colonne rijden voor het overbrengen van den last: „B.Ct met personeel vöör, batterijen onder de oudste officieren langs Kemiri naar Proeftuin (i), 2de afdee- 1) Deze stelling is op het kaartje aangegeven door p. 302

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 16