De werkzaamheden der moderne bereden-art. [April 1914. lingen G.T. onder den oudsten Cdt. door Salatiga naar de controleurs woning en daar bevelen wachten". (Deze 2de afdeelingen G.T. wor den door den luitenant-adjudant vereenigd en van bevelen voorzien). 7.40 gaat de afdeelings-commandant in galop, met de B.C". naar Boegel. Hij is om 7.50 met de B.C". te voet bij den inlichtingsoffi cier. Elke B.C. heeft bij zich de stelling-sergeant, het overige per soneel (eene geheele colonne) wacht beneden. De inlichtingsofficier orienteert den afd. Cdt. met zijn panora- maschets. Hierop komt de luitenant-verkenner van den Regiments- Commandant om den last van den A.B. over te brengen, dat het vuur direct moet geopend worden op de werkers op Randoeares en op Warak. De inlichtingsofficier rekent den afdeelings-commandant nog even voor, dat vanaf den proeftuin, over de voorliggende kampongs heen, Warak en Randoeares te bevuren zijn, waarop de afdeelings-com mandant zijn B.C". gelast aldaar (van boven aangewezen) in stelling te komen. „De 1ste batterij (rechtervleugel) vuur openen op Warak. De 2de batterij vuren op de zichtbare werkers. De 3de batterij vuren op Randoeares. De batterijen zooveel mogelijk in één vuurlijn, lood recht op de lijn van hier naar de Witte kruis kolonie. Voorwagens van de 2de en 3de batterij links van de stelling, die van de lste bat terij rechts. Alle lste afdeelingen G.T. rechts van de stelling bij de chineesche graven. 2de afdeelingen G.T. vereenigd op den grooten weg met het hoofd bij het paardenpad, dat langs de chineesche graven naar de stelling voert". De B.C". zoeken vlug de plaatsen voor de vuurleiding op de heu vels iets lager dan 622.8 (hierop staat de A.B. met den inmiddels ter plaatse aangekomen Regiments-Commandant), laten aldaar den batterijkijker opstellen en begeven zich naar de stelling, bepalen de juiste plaats en laten die afbakenen, schrijven daarna bevelen naar de oudste S.C". voor 't opkomen der batterijen, klimmen weer naar boven en maken aldaar hunne vluchtige berekeningen en metingen voor 't eerste schot. 8 uur. De batterijen komen in de stelling; de B.Cn. doen dadelijk de C°'s. voor de vuuropening. 8 uur 10. Het eerste schot. 8 uur 20. lste en 2de batterij ingeschoten op den voorrand van Wa rak en Randoeares op grenzen van 100 M. Deze doen nu telkens 1. M. T. 1914. 21. 303

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 17