De werkzaamheden der moderne bereden-art. [April 1914. juistheidsvuur in zeer langzaam tempo; de uitwerking hiervan is bijna uitsluitend moreel. De afdeelings-commandant heeft intusschen de volgende officiers patrouilles uitgezonden (die welke hij aan den Regiments-Comman dant heeft afgestaan is weder ter beschikking). Ie. Een naar den Cdt. van de inleidende troepen voor verbinding en samenwerking met deze (nadat de beide batterijen het vuur op Randoeares en Warak hebben geopend). Deze patrouille moet door ordonnansen verbinding houden en seingemeenschap zoeken, zoodra ze zich kan opstellen in Kembangaroem of Zuidrand Warak. 2e. Een naar het hooger gelegen terrein bij kg. Bandjaran om te beproeven van daar de opstelling der vijandelijke artillerie te ont dekken. (Deze patrouille wordt gelast door den Regiments-Com mandant en is meer ten behoeve van dezen, daar de afstand voor beschieting van af proeftuin te groot is). Seingemeenschap met 622.8. 3e. Een naar het voorgelegen terrein bij Kembangaroem tot ver kenning van eene tweede stelling en de wegen daarheen. e. Verrichtingen van A I Bg. De afdeelings-commandant gaat na ontvangst van zijne opdracht naar de inmiddels ter hoogte van den dwarsweg gekomen 2de bat terij, geeft aan den B.C. last op het kerkplein op te marcheeren en begeeft zich daarna in galop naar Ringinawe. Hij is om 7.45 aldaar en ziet aldaar het optreden van den Cdt. van de voorhoedebatterij, die hem in haast met enkele woorden in licht en verder zijn gang gaat Door zijn eigen officierspatrouille laat de afdeelings-commandant nog verder verkennen bij Tegalsari en zendt om 8 uur het volgende bericht naar den Regiments-Com mandant. „Voorhoedebatterij staat in gedekte indirecte bewakingsstelling bij Q van Q 647 (Ringinawe) en kan aldaar de geheele vermoede lijke stelling Noord-Oost van de Witte kruis kolonie onder vuur nemen, kg. Randoeares ook, maar Warak niet. 305 1) De afdeelings-commandant deelt den B.C. dadelijk mede, dat zijne komst ter plaatse niets afdoet aan de verhouding, waarin de B C. tot den Cdt. van de inleidende troepen (vroegere Voorhoede-Cdt.) staat.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 19