De werkzaamheden der moderne bereden-art. [April 1914. nemen en het inleidend gevecht te steunen. Beide batterijen staan thans bij Ringinawe en vuren op vijandelijke artillerie bij de Witte kruis kolonie. Artillerie ten Zuid-Oosten van den marschweg nog niet ontdekt. Verzoeke de verbindingspatrouille van de 1ste batterij als door mij gezonden te beschouwen en als zoodanig te gebruiken, versterkt door een officier (daarvoor is door hem eene S.C. van de 1ste batterij gevraagd)". De afdeelings-commandant zendt thans tevens bericht aan den Regiments-Commandant, met verzoek hem zoo mogelijk vanuit Boegel gegevens te verschaffen over de ligging der artillerie Zuid- Oost van den marschweg. De inmiddels verplaatste 1ste batterij heeft het vuur nog niet weer geopend. Ook de 2de batterij heeft om 9.45 het vuur gestaakt, daar de artillerie achter de Witte kruis kolonie zwijgt. Van de officierspatrouille bij Cdt. inleidend gevecht komt bericht, dat de eigen infanterie in Warak en Randoeares is doorgedrongen. Sinds 9.30 vuurt de veld-artillerie op enkele gedeelten van de stelling, welke bezet worden. De afdeelings-commandant met zijn personeel, de B.Cn. met perso neel, allen loeren thans met hunne kijkers op artillerie, welke waar schijnlijk zal vuren op de eigen infanterie, zoodra die zich in den voorrand van Randoeares en Warak vertoont. Om 9.50 wordt artillerievuur geopend aan weerszijden van den weg uit stellingen in den voorrand van het bedekte terrein. Rook en nu en dan een vlam zijn zichtbaar, 1ste en 2de batterij openen het vuur hierop met G.K. Alleen de 2de batterij komt hierop onder G.K. strooivuur vanuit de onvindbare batterij Zuid-Oost van den weg. Het wederzijdsch vuur duurt maar 10 minuten, daarna zwijgt het infanterie- en artillerie-vuur. De afdeelings-commandant laat alle munitie in de stelling bren gen, waardoor de beide afdeelingen G. T. leege kisten krijgen, welke naar de munitiecolonne gezonden worden voor vulling. De 1ste Bergbatterij had verschoten: le vuur per stuk 48 G.K. 2de vuur per stuk 32 G.K. per stuk 80 G.K. 307 1) Toen de Voorhoede-Cdt. zich van de hoogte bij Boeloe naar Tegal- sari begaf, heeft de Cdt. van de 1ste batterij eene onderofficierspatrouille aan hem toegevoegd voor verbinding.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 21