April 1914.] De werkzaamheden der moderne bereden-art. 2de Bergbatterij had verschoten: 2de vuur per stuk 32 G.K. De 1ste Afdeeling G.T. van de 2de batterij heeft de kisten om gewisseld met die van de stukken van de eigen batterij, de 2e Af deeling G.T. heeft 24 G.K. per stuk gegeven voor de bijvulling der kisten bij de 1ste batterij, zoodat bij de geheele afdeeling per stuk nog 8 G. buiten de kisten gedeponeerd worden, voordat de beide afdeelingen G.T. van beide batterijen leeg weggaan (granaten waren nog niet verschoten, dus die waren nog in de kisten). Verrichtingen van A II Bg. De afdeellings-commandant zendt na ontvangst van zijne opdracht een trompetter naar den oudsten B.C. met last: „Beide batterijen opmarcheeren op het kerkplein. Ik ga vooruit voor verkenningen. Zendt eene onderofficierspatrouille van A II 2 Bg. naar Dj. van Djatisari, alwaar deze mij zal vinden". De afdeelings-commandant had behalve zijn eigen staf nog bi] zich eene officierspatrouille van elk zijner batterijen. Hij geeft nu aan die van A II 1 Bg. de volgende opdracht: „Begeef u over Sinoman en Banjoepoetih naar het terrein ten Westen van de kampongs Doekoeh en Grogol en licht mij in over het volgende: 1. Langs welke wegen kan vd. en bg. artillerie dit terrein bereiken. 2. Waar zijn in dit terrein stellingen voor vd. en bg. artillerie, van waaruit vuur te brengen is op eene vermoedelijke stelling Noord- Oost van de Witte kruis kolonie. 3. Wat is vanuit deze stellingen meer onder vuur te nemen. Zoo er goede stellingen zijn, blijf dan in eene der beste opstellings plaatsen voor B.C., blijf het terrein aldaar waarnemen en uwe ver kenning voltooien (panoramaschets), doch zend mij ten spoedigste bericht naar Kembangaroem". Aan de officierspatrouille van A 11 2 Bg. geeft hij eene gelijklui dende opdracht voor het terrein tusschen den marschweg en den weg DjatisariKembangaroemWarak, te bereiken langs 't officiers kampement. De afdeelings-commandant gaat zelf vooruit door Djatisari en ver kent met zijnen luitenant-adjundant en de inmiddels aangesloten onderofficierspatrouille het terrein bij Djatisari. Hij komt ongeveer TH uur bij Dj. van Djatisari. Op dit oogenblik deboucheeren aldaar 308

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 22