De werkzaamheden der moderne bereden-art. [April 1914. weg den last om de B.O. met personeel voor te laten komen en de batterijen onder de oudste luitenants gedekt te laten opkomen tot hpt. 541. Om 9 uur 50 staan de batterijen in bewakingsstelling. Om 10 uur 10 hebben de Artillerie-Commandant en de A.B. daarvan bericht. g. De afdeelings-commandant van A I Vd. ontvangt om 9 uur den last tot voorbereiding zijner stellingverandering naar Djatisari(') Hij begeeft zich daarom naar Djatisari, vergezeld van de B.C.". van de 1ste en 2de batterij en den oudsten S.C. van de 3de batterij. [In de stelling worden de B.C. van de 3de batterij afdeellings-com- mandant en de oudste S.C". batterij-commandanten]. Zijn eigen uitge zonden inlichtingspatrouille is ook terug en heeft inlichtingen over de stelling bij Djatisari (heeft bij Kembangaroem den afdeelings- commandant van A II Bg. gesproken). In Djatisari wordt, na eenige plaatselijke verkenningen van den afdeelings-commandant, den B.Cn. de stelling aangewezen. Om 9.15 van Boegel afgemarcheerd, om 9.30 te Djatisari aangekomen zijn de B.C". om 9.45 met hunne voorbereidingen gereed. B.C". hebben de vuurleidingsplaatsen gekozen op den grafheuvel, 1ste batterij vuurleiding met de stem en een tusschenpost, andere B.C". met de telefoon. De afdeelings-commandant heeft tevens als plaats voor G.T. en voorwagens aangewezen den weg (niet op de kaart) loopende van D. van Djatisari naar 't noordelijker paardenpad, met het aan grenzend terrein naast den weg. Om 10.10 heeft de Regiments-Commandant bericht, dat alles voor de stellingverandering gereed is (luitenant-adjudant brengt dit over en licht alles toe). De afdeelings-commandant verzoekt beschikking te mogen krijgen over de officierspatrouille bij Bandjaran voor het verkennen van gedekte artillerie en legt telefoonlijn daarheen. Daarna geeft om 10 uur 15 de A.B. het gevechtsbevel uit (zie boven). 2. Verrichtingen van de blauwe artillerie na het uitvaardigen van het aanvalsbevel(2). De Regiments-Commandant geeft na het ontvangen van het ge vechtsbevel de volgende bevelen 311 1) Deze stelling is op de kaart aangegeven door s. 2) Deze verrichtingen zullen niet meer in details worden behandeld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 25