April 1914]. De werkzaamheden der moderne bereden-art. 1. Aan den afdeelings-commandant van A 1 vd. „Munitievoorraad aanvullen. Van stelling verwisselen naar Djatisari, waarbij een der batterijen achterblijft in de oude stel ling tot de twee andere gereed zijn. Opdracht voor nieuwe stelling: De vijandelijke artillerie tot zwijgen brengen, welke zich vertoont Noord-Westwaarts van den marschweg Salatiga Witte kruis kolonie. Ik bevind mij met A.B. op den grafheuvel bij Djatisari nabij Uwe opstelling. lste munitie colonne op de aloon aloon." 2. Aan den afdeelings-commandant A II Bg. bij Doekoeh. „Steun den aanval van de beslissende groep, in hoofdzaak door vuur op de vijandelijke infanterie. Stel u in verbinding met den Cdt. van de beslissende groep. Doel- en stellingverwisselen kunnen door u zelfstandig in overleg met den Cdt. van de beslissende groep geschieden. Telefoonverbinding naar mijne opstelling. Het vuur niet onnoodig openen vóór 10>4 uur, op welk tijdstip AI Vd. met 2 batterijen gereed kan zijn. Ik bevind mij met A.B. op den grafheuvel bij Djatisari naast den weg naar Kembangaroem". 3. Aan den afdeelings-commandant A 1 Bg. „Bestrijd vijandelijke artillerie ten Zuid-Oosten van den marschweg Salatiga Witte kruis kolonie en ondersteun zoo- noodig de vasthoudende groep. Stel u in verbinding met den Cdt. van de vasthoudende groep. Telefoonverbinding naar mij. Ik bevind mij enz." 4. Aan den Cdt. lste artillerie-munitiecolonne (op last A.B.). (2). 312 1) Dit is weer slechts het essentieele uit de bevelen. Het verkorte aanvalsbevel, benevens de opdrachten voor de andere afdeelingen worden er ook in opgenomen. 2) Van de munitiecolonnes zullen wij het volgende aannemen. Van de terugrijdende dos a dos trachten er vele weg te rijden in de richting Solo. Bij de poging om dat te beletten, ontstaat een paniek, waardoor de helft weet te ontvluchten of onbruikbaar wordt. De andere helft bereikt de 2e munitiecolonne. Daardoor wordt het mogelijk, dat van af 12 uur de munitie uit deze colonne aankomt op de aloon aloon. Eene catastrophe wordt daardoor voorkomen. Men stelle zich slechts munitiegebrek bij alle Art. voor om 1 uur n.m. De tegenaanval was dan waarschijnlijk gelukt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 26