De werkzaamheden der moderne bereden-art. [April 1914. „Ledig al Uwe voertuigen op de aloon2, zend ze daarna onder den oudsten onderofficier naar de tweede artillerie-muni- tiecolonne richting Bringin en stel ze ter beschikking van den Cdt. 2de artillerie-munitiecolonne". 5. Aan den Cdt. 2de artillerie-munitiecolonne (op last A.B.). „Al de voertuigen van de 1ste artillerie-munitiecolonne wor den u toegezonden. Zorg dat Uwe munitie ten spoedigste op de aloon2 aankomt", (zie noot 2) vorige blz.). 6. Mededeeling aan den Cdt. van de beslissende groep van zijne maatregelen, met verzoek direct te beschikken over A II Bg. en verder door de toegezonden officierspatrouille verbinding te houden met Artillerie-Commandant voor het gebruik van de andere artillerie. Telefoon over Doekoeh naar Artillerie-Com mandant daarvoor te gebruiken. ad. 1. Bevelen en maatregelen van AI vd. De afdeelings-commandant ontvangt het bevel te Djatisari, waar hij met de B.Cn. van de 1ste en 2de batterij zich bevindt (zie boven) en gelast dezen na korte mondelinge inlichting: „Breng Uwe batterij in de u aangewezen stelling, bewaak het vijandelijk stellinggedeelte ten Noord-Westen van den weg Salatiga Witte kruis kolonie (wordt op het terrein aangeduid) en open het vuur op de eerste (aan den Cdt. van de 2de batterij op de tweede) vijandelijke batterij, welke in die strook het vuur opent". Aan Cdt. van de derde batterij. „Blijf met granaten langzaam doorvuren op de zichtbare en bezette loopgraven, totdat u geseind wordt „voorwaarts". Breng daarna Uwe batterij in de stelling, alhier aan Uwen oudsten S. C. aangewezen. Bewaak de hem aangewezen strook ten Noord- Westen van den weg Salatiga-Witte kruis kolonie en open het vuur op de derde vijandelijke batterij, welke in deze strook wordt gezien". Zooals hieruit blijkt, doet de afdeelings-commandant ook elk der batterijen de geheele hem aangewezen strook bewaken en geeft alleen de volgorde aan, waarin de batterijen moeten vuren. Verwarring is hierdoor uitgesloten. Er behoeft bij verschijning van vijandelijke artillerie geen nader bevel te volgen 1) Generaal Perein beveelt in zijn werk „Cinq années d'inspection" deze methode aan. 313

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 27