De werkzaamheden der moderne bereden-art. [April 1914. ad. 2. Maatregelen van afdeelings-commandant A 11 Bg. Hij verdeelt de strook van het vijandelijk front, waarop volgens het gevechtsbevel de beslissende groep moet aanvallen, voor zoover reeds zichtbaar (tot en met het Europeesch kerkhofje) in twee deelen en geeft ieder van de B.Cn. een der helften als bewakingsstrook. Hij zendt eene offfcierspartroulle voor verbinding naar den Cdt. van de beslissende groep in Tjabean, met verzoek inlichtingen voor tijdstip en plaats, waarop deze gevuurd wil hebben en c.q. ge- wenschte telefonische gemeenschap, indien deze door Doeren en Ga- mol zal gaan. De Cdt. van de beslissende groep verzoekt het vuur voor- loopig alleen te openen op zichtbare troepenverplaatsingen naar den Noord-Westelijken vleugel van de stelling. Beschieting van het aanvalsfront voorloopig nog niet noodig. Bovendien heeft de afdeelings-commandant nog eene officiers patrouille naar Warak gezonden met opdracht van daaruit de ligging der vijandelijke loopgraven in het te bevuren stellinggedeelte waar te nemen, te schetsen en zoodra het vuur geopend wordt, te be richten over den algemeenen indruk van dit vuur. Verder nog eene patrouille naar Grogol en Garnol voor eventueele voorwaartsche stel lingverandering. ad. 3. Bevelen enz. van afd. commandant A I Bg. Hij geeft opdracht aan de 2de batterij om de artillerie, waarop zij het laatst gevuurd heeft (in den voorrand van de stelling Z.O. van den weg) te blijven onderdrukken, zoodra zij gaat vuren. Aan Cdt. van de 1ste batterij om gereed te staan het vuur te openen op elke andere batterij, welke Z.O. van den weg ontdekt wordt. De verbinding met den Cdt. van de vasthoudende groep (vroe- geren Cdt. van de inleidende troepen) is reeds gereed, (telefonisch). Aan de officierspatroulle op 's vijands vleugel, welke de ligging van de nog niet ontdekte batterij moest bepalen, wordt mededeeling van den nieuwen toestand gezonden met opdracht doelverkenning voort te zetten. Gaan wij nu het verder verloop van den artilleriestrijd na, daarbij in details tredend voornamelijk wat betreft de handelingen van den Re giments-Commandant, welke thans hoe langer, hoe moeilijker worden. Om 103/4 uur openen twee roode batterijen (bij c en d) het vuur op de blauwe infanterie tusschen Tjabean en Ketjandran. Ingevolge 315

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 29