De werkzaamheden der moderne beredem-art. [April. 1914. met telefoonmaterieel, voor zoover na te gaan geene techhenische hulpmiddelen. Volgens het Nederlandsche reglement (blz. 52) bestaat deze uit: 1. kolonel of luitenant-kolonel Commandant, 1. kapitein-adjudant, 1. staftrompetter (telefonist) 2. korporaals telefonisten 1. stukrijder, 1. ordonnans, 1. wielrijder. In verband met de Indische toestanden heb ik bij deze oefening den regimentsstaf aangenomen op: 1. luitenant-kolonel Commandant, 1. kapitein- of luitenant-adjudant, 1. luitenant-verkenner, 1. Europeesch sergeant-verkenner, 1. staftrompetter (telefonist), 1. Europeesch korporaal-telefonist, 1. trompetter. 1. élève-trompetter met handpaard, waarop afstandmeter, bat terijkijker, telefoon- en seinmaterieel, 3. Inlandsche beredenen (ordonnansen en paardenhouders), 1. wielrijder. Bij deze samenstelling kan de Regiments-Commandant zelf eene inlichtingspatrouille uitzenden en zelf eene telefoonverbinding met den A. B. aanleggen, zonder personeel van de batterijen op te roepen (de zwakke afdeelingsstaf kan in Indië geen personeel afgeven). B. De Afdeelingsstaf. Volgens het Fransche reglement bestaat deze aldaar uit: 1. majoor Commandant, 1. luitenant adjudant, 2. luitenants (van de reserve), 4. ordonnansen. Voorzoover bekend geen hulpmiddelen. In Nederland uit: 1. luitenant-kolonel of majoor Commandant, 1. kapitein of luitenant-adjudant, 1. luitenant-verkenner, 1. adjudant-onderofi icier, 321

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 35