April. 1914.] De werkzaamheden der moderne bereden-art. 1. wachtmeester-verkenner, 1. korporaal-verkenner, 2. korporaals-telefonisten, 1. trompetter-teleionist, 1. paardenhouder, 1. ordonnans, 1. wielrijder. Technische hulpmiddelen: De korporaals-telefonisten en de trompetters ieder 1 telefoon toestel met draadrollen. Verdere hulpmiddelen niet bekend. De verkenners beschikken waarschijnlijk over eenige kleine hoekmeet- instrumenten en seinmiddelen. De Duitsche samenstelling is mij onbekend. Vermeldingswaard is echter de toevoeging aan den afdeelingsstat van een „Beobachtungs- wagen" voorzien van alle mogelijke waarnemings- en verbin- dingsmaterieel o. a. een hooge waarnemingsladder met schild. Nederlandsch-Indië: Volgens: Reglement Veld-Artillerie VI bestaat deze uit: 1. majoor Commandant, 1. luitenant-adjudant, 1. trompetter (ordonnans), 1. Inlandsch stukrijder (paardenhouder), Geen technische hulpmiddelen. C. Hulp- en veri<enningspersoneel der batterij. Frankrijk: (de juiste formatie is moeilijk te vinden): 1. opperwachtmeester, 2. wachtmeesters, 1. wachtmeester-mecanicien, 2. korporaals, 4. trompetters, (waarschijnlijk ook nog paardenhouders voor den B C. en de telefonisten). Telefoonmaterieel: (bij 1 der korporaals en 1 trompetter) - ie lefonen, 1 draadhaspel met 500 M. draad en eenige gereedschappen. Bovendien nog I caisson met waarnemingsmiddelen, waarop 1 onbereden waarnemer en 2 onbereden seiners metdenoodigehulp- 1) Kriegstechnische Zeitschrift 1912 No: 10. 322

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 36