De werkzaamheden der moderne bereden-art. [April 1914. Voorhoede: Al II, bs, C3 Hoofdmacht tevens marschorde. A2 I bs A II bg A I Vd 2de Regiment Infanterie 3de Regiment Infanterie Vi IV.) Andere hulpwapens, geneeskundige dienst, treinen enz. voor me morie. ('|2 Infanterie IV dekking). De lste munitiecolonne heeft op 2 K.M. ten Noorden van Bringin gebivakkeerd en volgt op dezen afstand en vóór den bagagetrein; de 2de munitiecolonne is door slechten toestand van paarden en grobags één dagmarsch achtergebleven, doch heeft den vorigen avond nog een spoedbericht gekregen om coute que coute Salatiga nog vóór den middag te bereiken). 21sten. Toestand 7 uur v.m Voorhoedecavalerie door Salatiga in de lijn Kembangaroem, Tegalsari, Boeloe. Voortroep bij kg. Domas (paal 32). Hoofdtroep bij hpt. 497Hierbij A B. Hoofdmacht met hoofd bij Pabelan. De volgende berichten zijn thans binnengekomen 1. Van zelfstandige cavalerie: Gedurende den nacht toestand onveranderd. Om 6V2 uur v.m. vuur ontvangen op wegen naar Warak en Randoeares. Kleine in fanterie afdeelingen verlaten deze kampongs in Noordelijke richting. Infanterie begint te graven links en rechts van den marschweg 200 M. Noord en Noord-Oosten van de Witte kruis kolonie. 2. Van de voorhoede-cavalerie: Vuur ontvangen uit Grogol, Karang alit, Ngawen, Kenteng-Kidoel, Wates. Rechter patrouille heeft vanaf hpt. 622,8 bij Boegel infanterie zien graven vóór langs Witte kruis kolonie. 3. Van artillerie-inlichtingspatrouille: Vanaf hpt. 622,8 bij Boegel is het geheele voorterrein vanaf Grogol, Kembangaroem. Karangalit en Ngawen verder Zuidwaarts te over zien (hierbij panoramaschets). Voor Witte kruis kolonie is infanterie 289 lste Regiment Infanterie I II, III, IV lste Regiment Infanterie

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 3