April 1914.] De werkzaamheden der moderne bereden-art. bezig te graven. Batterijstellingen met vuurleiding vanaf dit punt bij proeftuin. De A.B. geeft 7.15 ongeveer de volgende bevelen uit voor 't in leidend gevecht en de ontplooiing. No. 1. a. Aan den commandant van de voorhoede: den vijand in de strook, ten Oosten begrensd door eene lijn loopende langs de oostranden van Tegalredja, Ngawen en Randoeares, ten Westen begrensd door eene lijn langs de westranden van Kembangaroem en Warak in Zuid-Zuid-Oostelijke richting terug drijven en de waar schijnlijk door den vijand voor Witte kruis kolonie in te nemen stelling verkennen. Tevens wordt medegedeeld, dat vd. artillerie nabij Boegel het inleidend gevecht zal steunen door vuur op Warak en Randoeares. b. Aan zelfstandige cavalerie: op beide vleugels te beveiligen en om 's vijands vleugels verkennen. c. 2de regiment infanterie zich opstellen langs den weg vanaf kg. Salatiga langs Tj. van Tjoengkoeb tot de L van SALATIGA. 3de regiment infanterie doormarcheeren langs marschweg tot paal 32 in Salatiga. IV. 1ste regiment infanterie doormarcheeren tot hpt. 584 (officiers kampement), zendt 1 compagnie naar Boegel als dekking artillerie. d. De afdeeling veld-artillerie in bewakingssteliing bij proeftrein, zoodanig dat zij inleidend gevecht kan steunen en vuur kan brengen op de gravende infanterie. De berg-artillerie van de hoofdmacht opmarcheeren op 't kerkplein. Artillerie-Commandant stellingen laten verkennen en voorbereiden voor vuur op vermoedelijke stelling vóór Witte kruis kolonie. e. Treinen, geneeskundige afdeelingen enz. voor memorie. De A.B. begeeft zich naar Boegel. 7M uur. De A.B. op Boegel geeft last om zoodra mogelijk met eene batterij de werkende vijandelijke infanterie te bevuren en met beide andere batterijen het vuur te openen op Warak en Randoeares. 8 uur 10'. Alle drie de veld-batterijen openen het vuur. 8 uur 30'. Artillerie vuurt uit de richting van de Witte kruis kolonie, even later bemerkt men, dat de voorhoede-batterij het vuur hierop opent. Er komt bericht binnen, dat de voorhoede-batterij bij Ringin- awe staat, alwaar eene goede stelling voor eene afdeeling artillerie 290

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 4