De werkzaamheden der moderne bereden-art. [April 1914. aanwezig is om vuur te brengen op de vermoedelijke stelling en de aldaar te verwachten artillerie. 83,4 uur. A.B. gelast daarop, dat de 2de batterij van de Iste afdeeling berg-artillerie aldaar eveneens stelling zal nemen; degeheele afdee ling thans met opdracht het inleidend gevecht te steunen. De voorhoede is intusschen zichtbaar geworden, oprukkend naar Warak en Randoeares. 9 uur. Berichten ontvangen 1. Van de zelfstandige cavalerie en de naar de vleugels gezonden stafofficieren a. van die op eigen (blauwen) linkervleugel, dat de kali 's Nga- wen, Aglik en Telaga slechts bij de overgangen der wegen doorwaadbaar zijn. Vermoedelijke Z. oost vleugel van 's vijands stelling, aan de kali Nepeh. b. van die op eigen rechtervleugel, dat Grogol, Gamol en Tjlowok ontruimd worden; dat het plateau oostwaarts van Tjlowok slechts zwak bezet is en waarschijnlijk niet meer in de stelling is opgenomen. 2. Van artillerie-commandant, dat een goede stelling voor berg- artillerie is gevonden bij hpt. 541 bij Doekoeh Noord, voor veld- en berg-artillerie in Djatisari en voor berg-artillerie alleen voorwaarts van Djatisari achter Kembangaroem. De A.B. geeft daarom te 9 uur de volgende bevelen voor de ar tillerie en verplaatsing van de algemeene reserve: a. 2de regiment infanterie doormarcheeren tot in kg. Tjabean en gedekt opmarcheeren op de sawah vlak Noord van deze kampong met het hoofd bij den driesprong bij Tj. van Tjabean. 3de regiment infanterie doormarcheeren langs de aloonz en zooveel mogelijk daarop opmarcheeren, met het hoofd halt houden bij den driesprong 300 M. W. van de T van T 573,9. b. Aan artillerie-commandant om A II bg. in bewakingsstelling te plaatsen bij Doekoeh zoodanig, dat vuur gebracht kan worden op het Noord-Westelijk gedeelte der stelling. Tevens om de veld-artillerie de stelling verwisseling naar Djatisari te laten voorbereiden. c. Telegraaf- en telefoonverbindingen, geneeskundige afdeelin- gen, treinen enz. pro memorie (1ste munitiecolonne op het kerkplein). 291

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 5