De Militair-politieke toestand van Japan in 1913. [April 1914. betering van de hygiënische toestanden in de groote steden en van den economischen toestand der lagere volksklassen uitblijft. Buitenlandsche officieren op het einde van 1913. Amerika, Duitschland, Engeland, Frankrijk, Italië, Mexico, Oosten- rijk-Hongarije, Rusland, Spanje en Zweden hebben een militairen attaché. Rusland bovendien een adjoint. Voorts waren op het einde van het verslagjaar tot het aanleeren van de taal of gedetacheerd bij een korps 8 Amerikaansche, 3 Duitsche, 2 Fransche, 7 Engelsche en 7 Russische officieren in Japan aanwezig. III. DE VLOOT. Den 16den Augustus werd de slagkruiser „Kongo" door de Japansche regeering van de bouwmeesters Vickers, Son Maxim Ltd. overgenomen. Eene geheel Japansche bemanning bracht het schip naar Japan, waar het 7 November te Yokosuka aankwam en in dienst gesteld werd. Den lsten December liep de „Kirishima" op de Mitsu Bishi-werf te Nagasaki van stapel, den 14den volgde de „Haruna" op de Kawasaki-werf te Kobe. Beide schepen zijn van het type „Kongo". Den lsten December kwam het voor den in aanbouw zijnden slagkruiser „Hiyei" (van stapel geloopen in November 1912) be stemde zware geschut uit Europa te Yokosuka aan. De kruiser 1ste klasse „Nisshin" is op de rijkswerf te Maizuru voorzien van nieuwe machines en nieuw geschut. De kosten be dragen 270000 yen. Het derde schip der vrijwillige vloot, de „Sakaki Mani", kwam in Juli gereed en werd in het begin van Augustus ter beschikking van de Zuid-Mantsjoerije-spoorweg-maatschappij gesteld voor de lijn Dalny-Shanghai. De waterverplaatsing bedraagt 4850 ton. Hare be wapening als hulpkruiser zal bestaan uit 2 kan. van 15 c.M. en 6 kan. van 7.62 c.M.; bovendien 3 zoeklichten. De "Umegaku Maru" van de vrijwillige vloot, die in 1912 gedu rende een taifun op de reede van Moji zonk, werd den 15den Mei gelicht en vlot gebracht. 350 1) De Zweedsche militare attaché is naar Zweden vertrokken en schijnt niet terug te zullen keeren; de betrekking is echter niet opgeheven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 64