April 1914.] De werkzaamheden der moderne bereden-art. 91/2 uur. Voorhoede dringt in Randoeares en Warak. De tweede batterij van A. I. bg. opent het vuur bij Ringinawé. Toestand 10 uur v. m. De voorhoede is in Warak en Randoeares doorgedrongen. De vijandelijke stelling is langzamerhand geheel bezet en vanuit Boegel te zien. De veld-artillerie vuurt op enkele zichtbare gedeelten met granaten. Het aan weerszijden hevige infanterie- en artillerie vuur is zwakker geworden. Roode artillerie vuurt vanuit de Witte kruis kolonie niet meer op Warak en Randoeares; dit vuur werd eerst beantwoord door A. I. bg. vanuit Ringinawé, doch deze batterij zwijgt thans ook. De Commandant van de inleidende troepen meldt telefonisch, dat voorzoover hij ziet, de stelling zich uitstrekt vanaf het Europeesch kerkhofje tot aan kali Nepeh bij de h. van dit woord. Hij zal trach ten zich in zijne ingenomen stelling te handhaven door ingraving, doch verzoekt blijvenden steun van artillerie. Van den artillerie-commandant is bericht ontvangen, dat A. II. Bg. in bewakingsstelling gereed staat, en de stellingverandering voor de veld-artillerie geheel voorbereid is. 10.15 v. m. Het gevechtsbevel, wordt nu uitgegeven en bevat o. a. 1. De aanval zal omvattend op 's vijands linkervleugel door het 2de regiment en I, II, en III van het 3de regiment plaats hebben in een strook ten Westen begrensd door eene lijn kenbaren boom in Westrand Gamolden kenbaren boom op het plateau Oost van TjlowokNoordwest-vleugel van de stelling (vermoedelijk nabij het Europeesch kerkhofje) en oostwaarts begrensd door eene lijn oostrand van Grogol hpt. 648 in den westrand van Warak kenbaar punt in de stelling (boschje of bocht in eene zichtbare loopgraaf). 2. I, II, III Iste regiment infanterie vasthoudende groep in de strook, grenzende aan die in 1 genoemd, tot en met vijan delijken rechtervleugel. IV, Iste regiment Inf. en '/2 IV 3de regiment Inf. in reserve bij Djatisari. 3. De artillerie ondersteunt den aanval van de beslissende groep, aanvankelijk vanuit de stellingen: A. I. Bg. bij Ringinawé, A. II Bg. bij hpt. 541 Doekoeh Noord. A. I. Vd. bij Djatisari. 292

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 6