April 1914.] De werkzaamheden der moderne bereden-art. de tot Warak en Randoeares vooruitgeschoven voorhoede, is ver kend. De brigades zijn 's middags aangekomen en hebben gebi vakkeerd in Gondang, Soemagawe en Pendingan, de voorhoede in de Witte kruis kolonie, Warak en Randoeares. Zoo vroeg mogelijk wordt den volgenden morgen begonnen met het werken aan de stelling onder dekking van de voorhoede van den vorigen dag. Artilleriestellingen zijn ingericht: 1. Oost van den rijweg. a. Geheel gedekt met vuurleiding 300 M. voorwaarts, onge veer bij p, 500 M. West van de K. van K. Nepeh. b. Stelling meer voorwaarts, voor de nabijverdediging (voor 1 batterij). 2. West van den rijweg: c. achter de huisjes en boomen van de Witte kruis kolonie aan het paardenpad, met vuurleiding dicht bij de batterij in een boom (voor 1 batterij); meer gemaskeerd dan gedekt. d. bij de bamboeboschjes ten Zuid-Westen van T. 769,7 met vuurleiding op een heuvel 300 M. links voorwaarts (voor 1 batterij), geheel gedekt. e. in den Noord-rand van de Witte kruis kolonie (e1) en in het Europeesch kerkhofje (e2), beide voor één batterij voor nabijverdediging. Verrichtingen der roode artillerie. A. Bij 't inleidend gevecht. De batterijen beginnen met de stellingen a, c en d in te nemen en wel, als wij ze noemen No: 1, No: 2, No3 en No4, No:l en 2 in a., No: 3 in d. en No: 4 in c. 8Yï uur. No: 1 en No: 4 openen het vuur op de tirailleurlinie uit Kembangaroem, Tegalsari en Tegalredja. No: 4 wordt dadelijk met G. K. bevuurd vanuit de richting Boeloe (rookverschijnselen), No: 2 opent om 8H uur het vuur op deze batterij. 9 uur. Het vuur uit de richting Boeloe verzwakt. 9M uur. Het vuur uit de richting Boeloe wordt weer heviger. Er wordt spoedig bemerkt, dat de richting niet precies dezelfde is, daar ook de rookverschijnselen opgehouden zijnNo2 zwijgt daarop. No: 1 en No: 4 zwijgen terzelfdertijd, daar de blauwe infanterie in Warak en Randoeares is gedrongen. No: 1 zendt eene 294

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 8