Overzicht van eeniqe Tijdschriften. [April 1914. „Bovendien kunnen aan de voorhoede worden toegevoegd: „één of meer sectiën mitrailleurs; een gedeelte der artillerie, van „één vuurmond af, tot een derde der beschikbare artillerie, met of „zonder gevechtstrein; „een pontonafdeeling of gedeelte daarvan; „een gedeelte der telegraaf-afdeeling." Bij de beoordeeling van dit punt, dienen we er wel aan te denken, dat een regiment 3 bataljons, een brigade 6 bataljons en een divisie drie brigades telt. De indeeling van één stuk bij de voorhoede is iets nieuws. Maar de Ned. batterij kent geen sectiën, want ze telt drie stukken. Echter behoeft dat niet de eenige reden te zijn, voor de mogelijk heid der indeeling van één stuk. We lezen toch ook in het Duitsche Ex. Regl. punt 366: „die gesteigerte Feuerkraft rechtfertigt auch das Auftreten von Zügen und Geschützen". Een verdere nieuwigheid is, dat wat vroeger de spits was, dit eigenlijk nu niet meer is. Men vergelijke daartoe, wat de punten 14 en 16 daaromtrent vermelden. „14. In groot verband heeten de hoofddeelen der voorhoede: „Hoofdtroep, voortroep en spits. „In kleiner verband, bijvoorbeeld indien de voorhoede aan infanterie „een bataljon sterk is, vervalt de hoofdtroep; „bij nog kleinere afdeelingen, bijvoorbeeld wanneer de voorhoede „een compagnie sterk is, vervalt mede de voortroep." „16. De commandant van de spits is verantwoordelijk voor het „volgen van den aangegeven marschweg. „Hij neemt maatregelen tot beveiliging van zijn afdeeling. „Het vooruitschuiven van een patrouille, sterk één a twee groepen, „liefst onder een officier, is daartoe in den regel voldoende." Voor de beoordeeling van de afstanden van de onderdeelen der voorhoede bevat punt 18 de volgende gegevens: „18. De afstand van de spits tot de volgende afdeeling kan „tot 600 M, die van den voortroep tot de volgende afdeeling „tot 1500 M, die van den hoofdtroep tot de hoofdmacht 2000 M. „bedragen. „Teneinde bij een vijandelijk ingrijpen onmiddellijk krachtig te „kunnen optreden, zijn in bedekte terreinen, bij mistig weer of bij „duisternis kleine afstanden gewenscht. „Ter betere beveiliging tegen vuurovervalling door artillerie, kun- „nen de voor een marsch bevolen afstanden, tijdelijk, worden ver meerderd". Stappen we hiermede af van den marschveiligheidsdienst om nog met een enkel woord gewag te maken van de wijzigingen in den voorpostendienst. Ook hier, evenals bij ons, het beginsel om belangrijke punten 385

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 99