De werkzaamheden der moderne bereden-art. [April 1914. sectie naar b. om vuur te brengen op Randoeares en No: 4 eene sectie naar om vuur te brengen op Warak. 9M uur openen deze secties het vuur en worden daarop zelf onder vuur genomen vanuit Boeloe. No: 2 kan hiertegen voorloopig niets doen, tracht stelling bij Boeloe te ontdekken door patrouilles en waarnemers in boomen. 10 uur. Blauwe infanterie in Randoeares en Warak blijft liggen en dekt zich. De secties in b. en e2 staken het vuur en worden daarop niet meer bevuurd vanuit Boeloe. lOYv uur. Er komt bericht van eene observatiepost op de Gadjah Moengkoer van troepenverplaatsingen tusschen Ketjandran en Tjabean, bij het ravijn van de kali Sraten. De helft van No: 4 in c en No3 in d krijgen last op deze troepen te vuren (een onveiligmakend vuur op een strook 400 M. breed en 400 M. diep). 10uur. Beide vurende batterijen worden onder vuur genomen vanuit eene nieuwe richting bij Djatisari. No: 4 lijdt eenige verlie zen, No: 3 niet. Om 11 uur staken beide batterijen het vuur, omdat de observatiepost meldt, dat de troepenverplaatsingen niet meer gezien worden. 11 uur. De infanterie, die thans den linkervleugel van de stelling gaat bezetten, wordt onder vuur genomen vanuit eene nieuwe richting bij Doekoeh N. No: 3 krijgt last daarop te vuren (rookverschijnselen zichtbaar). De helft van No: 4 in c krijgt last stelling te nemen bij e1, tot steun van de nabijverdediging op dien vleugel. No: 2 krijgt last, eene stelling in te nemen op het plateau Noord-Oost van Pringapoes om de daar in te zetten algemeene reserve direct te steunen (cavalerie heeft het vermoeden van een aanval op dien vleugel bevestigd). 11% uur doet de blauwe infanterie uit Warak en Randoeares een poging om terrein te winnen en wordt beschoten uit e2 en b. B. Verrichtingen der roode artillerie ten oosten van den rijweg van 11—2 uur. Hier staan om 11 uur in stelling van batterij No: 1 eene sectie in a. en eene sectie in b. b opent om uur het vuur op de infanterie in Randoe ares en wordt daarna onder vuur genomen vanuit Boeloe. a opent daarop het vuur op Boeloe (heeft thans eenige (1) Westwaarts van de stelling 1200 M. hoog. 295

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 9