Uit de practijk. (April 1914. worden, dwingen er echter toe door gymnastische oef: den soldaat die lichamelijke ontwikkeling en eigenschappen bij te brengen, die hem later in staat zullen stellen den strijd met succes te voeren. Daarvoor is éénmaal gymnastiek per week onvoldoende te achten. Wil de opleiding resultaten hebben, dan moet nog minstens een tweede uur voor gym: oef: worden uitgetrokken; de daaraan bestede tijd is niet verloren, komt integendeel de andere diensten ten goede en zal den soldaat beter bestand maken tegen de vermoeienissen, die van hem gevergd zullen worden. G. P. Walraven. 1ste. Luitenant der Inf. 5ei UoorscbriH Gymnastische Oefeningen en de toepassing er Dan. Waarom het V.G.O. niet meer resultaten oplevert? De oorzaak hiervan is gelegen in het feit, dat 1 e. te weinig tijd wordt besteed aan de beoefening van het voorschrift; 2e. alleen de officieren en onderofficieren, die eenen cursus volgden aan de N. S. S. te 's-Gravenhage, bekend zijn met de wijze, waarop eene les in de Gymnastiek moet worden ingericht en hoe zij moet worden geleid. Bij het verlaten van de N. S. S. wordt genoemden officieren op het hart gedrukt de opgedane kennis en ervaring bij aankomst of terug keer bij de Korpsen, in ruimen kring bekend te maken, maar deze wijze van doen heeft nog geen resultaten gegeven. Het schrijven van het artikel „De gymnastiek in het Leger" moet m.i. dan ook beschouwd worden als een uitvloeisel van de te kleine werkings- spheer van de N.S.S. Als in het V.G.O. voor iedereen duidelijk was aangegeven hoe men dit voorschrift moet toepassen, zouden de oefe ningen werkelijk verrassende resultaten opleveren. Immers, de oefen stof is zoo gekozen, dat als men den troep op oordeelkundige wij ze de tabellen I en II laat doorloopen, hij physiek volkomen ge schikt is voor zijn oorlogstaak. Men heeft bij de samenstelling van 373

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 87