Overzicht van eenige Tijdschriften. [Mei 1914. echter gelukte het voorloopig alleen aan Gustaaf Adolf de Hollandsche krijgskunst over te planten. Engeland, waar men met 0,6 militaire instellingen nog in de middeleeuwsche toestanden was gebleven, gelukte het aan Crom well een eger te scheppen met disipline. En de resultaten, met een dergelijk leger te behalen, bleven niet uit. Kapitein J van Dijk geeft ons het vervolg van zijn artikel „Indirecte richting bij de infanterie". Wij hadden vroeger al eens de gelegenheid op te merken, dat we daarvoor niet veel voelden. Zooals S. opmerkt zo.j *5 richtmethode dan ook niet op de kleinste, maar op de middelbare en groote afstanden toepassing vinden, vooral op mid- aeioare. Ons bezwaar is vooral, dat, voor de toepassing berekeningen zelfs metingen noodig zijn. s Bij de veldartillerie is thans indirecte richting hoofdzaak, directe richting uitzondering, om de groote voordeelen, die de indirecte richtmethode biedt. Wordt het dan, zoo vraagt S. daarop, niet meer dan tijd, dat ook de infanterie die groote voordeelen zich gaat toeèigenen? s Naar aanleiding van de jongste wijzigingen in het Ned. V.V. aan gebracht in de regeling van den veiligheidsdienst, van welke wijzi gingen we in de vorige aflevering van dit tijdschrift reeds een overzicht gaven, behandelt de kapitein J. N. Bruijn een voorbeeld van Voor- postendienst Om het verschil met vroeger te doen uitkomen, wordt o.a. de indeehng en de dienst bij een voorpostendetachement behandelt en dan zien we b.v., dat bij een voorpostendetachement van één compagnie in dit geval overdag in de beveiliging wordt voorzien door een uitkijkpost en twee staande patrouilles, elk van 4 man ben korte opmerking nog. S. zegt van een paar patrouilles, die worden uitgezonden„De patrouilles trachten onderweg een rij- „wiel te krijgen voor ordonnansendienst". De troep bevindt zicht in vijandelijk land, en dan lijkt ons dat al een heel verwerpelijke methode om aan rijwielen te komen. Naast de bovenstaande bevat deze aflevering nog eenige voor ons van minder belang zijnde artikelen, zooals: „Schieten der vestingartillerie", door kap. Oudendijk; „De verlofs- officier in Belgie door luit. Lokhorst; „De nieuwe militaire rechts pleging door Mr. Dr. Eijsten„Militaire bruggen, stelsel Mulder", door kap. Mulder. 495

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 100